Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Klamka- demontaż/montaż, wymiana wkładki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam wszystkich.

Szukałem ale nie znalazłem nic nt. klamki...

Muszę wymienić klamkę od strony kierowcy, urwał się ten "pazur"

Znalazłem taką oto klamkę http://moto.allegro.pl/klamka-przednia-l...47145.html

Co z kluczykami? mam scyzoryk?
[Obrazek: n570329.png]
– Włożyć kluczyk w cylinderek zamka klamki drzwi.
– Poluzować śrubę regulacyjną -6- przy zamku drzwi.
– Wykręcić śrubę TORX -3-.
– Przesunąć klamkę drzwi w kierunku jazdy, obrócić kluczyk o 45° w prawo (zabierak -2- klamki drzwi zwalnia dźwignię uruchamiającą -1- zamka drzwi) i wychylić klamkę drzwi z drzwi.
Wskazówka
Przed włożeniem klamki drzwi zabierak -5- płetwy -4- musi być ustawiony pionowo.
moherydz z czego wstawiasz te obrazki? tzn z jakiej aplikacji?
(06-06-2012 08:03)wojci napisał(a): [ -> ]moherydz z czego wstawiasz te obrazki? tzn z jakiej aplikacji?

ElsaWin
Dzięki moherydz

ale co z wkładką zamka? w ogłoszeniu jest zwykły kluczyk a ja mam scyzoryki...
wkladke przekladasz bo luzujac srubke nr 3 mususz ja wyciagnac do demontazu klamki.
Ta z aukcji to chyba jakis zamiennik i ja bym polecil jednak ori uzywaną klamke.
Ano tak dzięki, nie zakumałemSmile
Tak to zamiennik... niby wysokiej klasy Wink
WITAM,dużo jest roboty przy wymianie wkładki,kupiłem używke,(orginalną),drzwi od strony pasażera przód,i zastanawiam się czy dam rade sam to zrobic czy dać do mechanika ,wygląda ona tak
Dla wprawionego nie wiecje jak godzina roboty. W golfie to po omacju to robie. W sga jest podobnie. Trzeba tapicerke drzwi sciagnac ale to wiesz, wkladke klucza wyciagnac linki odczepic , wtyczke elektryczna odpiac no i srubki odkrecic co trzymaja ten zamek.
Witam

ja mam problem. Rano chciałem zamknąć drzwi i niestety zamek zaczął mi się kręcić w kółko. Czy jak kupie nową klamkę to będę w stanie przełożyć wkładkę ze starego tak żeby pasował mi oryginalny kluczyk ?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie