Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: "tykanie" pod maską
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Wydaje mi się, że gdzieś widziałem już taki wątek lub podobny ale nie mogę go teraz odszukać.
Po zgaszeniu auta co jakiś czas słyszę "tykanie" pod maską jakby pracę jakiegoś zaworu-pompki, nasłuchiwałem, dotykałem i okazało się, że jest to pompka płynu chodzącego(???).
Prawdopodobnie to dodatkowa pompka elektryczna, ale po co ona nie mam webasto i nie wiem dlaczego ona pracuje po zgaszeniu auta.
Ma lub miał ktoś takie objawy co z tą pompką? Do wymiany?
chodzi mi o to coś :
[Obrazek: fotka736.jpg]
tak to pompka wodna. Nie trzeba miec ogrzewania by ta pompka byla. Jesli bys mial ogrzewanie postojowe czyli webasto to i tak bylaby osobna jeszcz ejedna pompka do wymuszania obiegu. Pompka ta chlodzi wymiennik ciepla EGRu oraz zapewnia jeszcze cieplo w kabinie po zgaszeniu silnika przez te kilka minut ( tak podaje instrukcja).
tylko to trochę dziwnie pracuje, jeśli jej dotknę po zgaszeniu silnika to potrafi przestać pykać jak puszczę to znów zaczyna
może się kończy :/
albo sie zatarł albo szczotki sie juz skonczyly. Od czasu do czasu od wstrzasów załaczy to sobie buczy lub nawet zakreci pare razy. Do rozebrania i sprawdzenia. Zreszta ktonie zna tego problemu w naszych autach??
no ja nie znam Smile
poprzednim moim autem było a4 z tym samym silnikiem i tam raczej nie było tej pompki
Nie bylo bo rodzina SGA to [...] wiec buda wieksza. Sa dwie nagrzewnice bo jest jeszcze ta tylna. Rozpietośc ukladu grzewczego jest tak duza iz zaskutkowalotym ze obieg wodny jest na tyle duzy ze standardowa pompka napedzana od paska nie wyrabia sie. Zalozono wiec dodatkowa pompke elektryczna. Pomka ta jest sterowana przez ECM i nie ma powiazania z dogrzewaczem typu webasto/eber.
U mnie czasami słychać też takie tykanie, ale tylko i wyłącznie podczas jazdy, dosłownie jakby pod licznikiem, czy to może być z tym coś wspólnego, z tą pompką?
Tyka w sumie od tego czasu jak zaczęło się syczenie:

POST: Syczenie od strony kierowcy ok. 3tys.obr.
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=6374

Kolega slawek23 też ma problem z syczeniem.

Czy ta pompka i syczenie może mieć coś wspólnego???Huh
Przekierowanie