Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: demontaz klamki klapy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Czesc,
mam pod klamka (a wlaciwie wokol) delikatne slady korozji. Chcialbym to zabezpieczyc i do tego celu potrzebuje zdemontowac klamke tylnej klapy. Czy ktos to robil? Sa jakies manuale? Na co zwrocic uwage?
Manuale ponoć gdzieś są. Ale musisz rozebrać tapicerkę pokrywy, póżniej wszystko masz na wierzchu. Klamka jest przykręcana na śrubkach - chyba 2 ,,dziesiątkach" wcześniej wypinasz kostkę od centralnego zamka od klamki. Robota przyjemna przy piwku. Dasz radę jeżeli masz śrubokręt krzyżakowy. Uważaj na plastiki - można połamać. Wkręty mocujące tapicerkę masz jak otworzysz klapę ,,na bocznych ściankach. Musisz jeszcze ściągnąć tą ramkę wokół tylnej szyby ma też wkręty na ,,bokach" pod okrągłymi zaślepkami maskującymi - jak ściągniesz tą rakmę wokół szyby będzie Ci łatwiej z tapicerką.
Dzieki,
sprobuje sie z tym dzisiaj zmierzyc.
A ta tapicerka ma spinki takie jak przy innych drzwiach (zawczasu trzeba zanabyc komplet)?
W necie znalazlem takie cos od golfa (zastanawiam sie jak to sie ma do SGA):
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=264069
(23-05-2012 19:42)empoli71 napisał(a): [ -> ]Tutaj masz opis http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=649
Widzialem tego pedeefa ale mi umknelo ;-)
Dzieki wszystkim za pomoc...w weekend bede sie zabieral.
W tapicerce tylnej klapy nie ma spinek. Tylko śrubki ,,na krzyżak"
no ja jestem po tym zabiegu i walcze z tymi górnymi zaczepami pod szybą co mi zaskoczy tapicerka na te haczyki po wjechaniu w dziure wyskoczy ;p ma na to ktos jakis patent ?
(24-05-2012 10:33)piwek86 napisał(a): [ -> ]no ja jestem po tym zabiegu i walcze z tymi górnymi zaczepami pod szybą co mi zaskoczy tapicerka na te haczyki po wjechaniu w dziure wyskoczy ;p ma na to ktos jakis patent ?

te koło stopu? z nimi jest najgorzej jak ich nie połamiesz to rozciągną się
Czesc,
zabralem sie za demontaz dzisiaj, ale uleglem...
-zdjalem tapicerke
-odkrecilem 3 sruby zamka klapy na zewnatrz klapy (przy zatrzasku)
-wyjalem sekcje zamka klapy
-wykrecilem 3 sruby od srodka - 2 w okolicy wkladki i jedna bardziej przy klamce

...klamka/wkladka ani drgna.
Moze jest jakich manual? Ten wczesniejszy swietnie opisuje tapicerke, ale nie pokazuje jak dobrac sie do wkladki/klamki?
W necie szukalem, ale ani "rear dor handle" ani "rear door lock cylinder" nie ma :/
Jak odkręciłeś śrubki to powinna pójść. Tam jest ją tylko ciężko wyciągnąć w sensie trzeba kombinować/kręcić klamką bo jak pamiętam to wytłoczenie na bębenek zamka przeszkadza a oprócz tego to gdy pokrywa zaczęła rdzewieć to klamka naturalnie się ,,przyspawała" do blachy bo jest aluminiowa. U mnie też tak było więc spróbuj troszkę siłowo. Nic się nie stanie bo kostkę odepniesz od centralnego więc nic nie uszkodzisz.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie