Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Serwis
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Panowie jak sprawdzić ile pozostało kilometrów do wymiany oleju?(brak kartki)
dzięki
podłączyć się vagiem inaczej tego nie zrobisz - w nowszych autach grupy vag juz jest ile dni i ile km z MFA, a tu jeszcze tego nie było.
Ale jak kupiłeś auto to i tak wymiana oleju wraz z filtrami powietrza na dzień dobry + rozrząd . I wtedy możesz sobie ze wskaźników ręcznie skasować i zacznie liczyć od zera wymiane oleju.
na ten odczyt to ja bym nawet nie patrzył. Ja sobie by mnie nie denerwowalo vagiem zmienilem te inspekcje na jakies kosmiczne wartosci w stylu co 700 dni czy tam przebieg z 60 tys km itp. Wykasowac mozesz inspekcje bardzo szybko a oleju mozesz nawet nie sprawdzic czy jest wlasciwy poziom tak wiec do luftu to sprawdzanie. Jest czarny oleum to wymieniaj bo napewno nie zaszkodzi.
Czarny olej w dieslu to jest w ten sam dzień co był wymieniany...
ajtam ajtam. Nie zawsze jest to taki oczewiste ze jest cos czarne albo biale. Niezbyt wprawione oko odrózni czy olej wymieniany 200 km temu czy ma nakulane 20 tys km. Mozesz mi wierzyc. Zreszta o co sie tu bic o olej za 60-100 zl za banke plus filtr za 20 zlotych?? to nie dwa tysiace by sie zastanawiac czy wymienic czy nie.
piotrek_1980 zdziwił byś sie po płukance silnika jak wygląda olej zapewniam nie jest czarny.
wesol ale jeśli kolega skasuje na szafie inspekcje olejową to ma co 15 tyśi lub co 365 dni. W nowszych autach z LL tak samo jesli nie skasujes inspekcji kompem , a zrobisz to z szafy automatycznie przestawia się na co 15tys i 365 dni.
Ja wiem tylko tyle, że na własne oczy widziałem jak wymieniano mi olej ( przy mnie). Wieczorem w domu sprawdzałem poziom i dalej był czarny. A Wesoł jesteś mistrzem i Ty rozróżnisz. Ja nie. Smile
Daneczek czym płukałeś? Innym olejem spuszczałeś i zalewałeś drugi raz właściwym?
płukanka do silnika : http://www.liquimoly.pl/serwis/informacj...owego.html

lub

http://motoallegro.pl/motul-engine-clean...25138.html

Wlewasz na rozgrzany silnik płukankę , potem na wolnych obrotach pracuje silnik 10-15 min. Gasisz silnika i zlewasz olej razem z płukanką.
(23-05-2012 10:21)daneczek76 napisał(a): [ -> ]wesol ale jeśli kolega skasuje na szafie inspekcje olejową to ma co 15 tyśi lub co 365 dni. W nowszych autach z LL tak samo jesli nie skasujes inspekcji kompem , a zrobisz to z szafy automatycznie przestawia się na co 15tys i 365 dni.

To jest zalezne od tego jak zostalo ustawione podczas przegladu przedsprzedażnego. Robilem to w wielu nowych autach.
Przekierowanie