Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czy mając EDS w 2,8 mam ASR lub ESP??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, sariki 2,8 posiadają fantastyczny bajer EDS i super działa, szkoda że w JEEPIE tego nie było.
PYTANIE
Mając EDS mam ASR lub ESP??

EDS to elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego. Jeżeli na śliskim lub nieutwardzonym podłożu jedno z napędzanych kół zaczyna tracić przyczepność, system EDS powoduje przyhamowywanie obracającego się w miejscu koła, co umożliwia płynne ruszenie. Układ EDS działa do prędkości ok. 40 km/h. EDS jest częścią składową elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy (ESP) oraz układu antypoślizgowego (ASR)

Koła buksować nie bardzo chcą, z palenia gumy wyrosłem i nie próbowałem, ale na piasku zostaje delikatny ślad a auto idzie jak strzała.

Dodam że nie migają żadne kontrolki i nie mam opcji wyłączenia systemów
test na szutrowej drodze Big Grin - pedał w podłogę i nic, czuć ze auto jest trzymane do ok 4000obrotów, a potem zaczyna zrywać, szkoda klocków, ale wrażenie na mnie robi ten system....Tongue
a u mnie też tak fajnie było ale się skączyło ,wyskoczyła kontrolka ABS,i ARS,ESP i nie mam abesów i kontroli trakcji i gdzie mam szukac usterki bo zima tuż tuż,a takie rzeczy są potrzebne ?
sprawdz bledy bo zapewne cos bedzie. Za duzo mozliwych pryzczyn moze byc.
Paweł, sprawdziłem błedy i wyszło że ,(lewy czujnik wkole do wymiany),Mechanik znalazł usiebie za 243,zl firmy ht-coś,coś,nie pamiętam dokładnie nazwy ,zastanawim sie czy nie będzie taniej na,ALLEGRO,itp,koszt wymiany 40,zł i może sam bym wymienił ?http://moto.allegro.pl/czujnik-abs-przod-vw-sharan-lewy-prawy-7m3927807h-i2772622398.html,może to?
kup na allegro ori ( nie wiem czy są ale te za 40-50 zl to jakies tanie podróbki) albo firmy ATE cos kolo 140 zl. To pozadna marka robiąca czesci na pierwszy montaż. Stary czujnik nawet jak bedzie ciezko wychodzil to potraktujesz mlotkiem i po sprawie a nowy wmontujesz i bedzie okej.
Zamiennikow nie polecam bo to wywalanie w błoto kasy.
Wielkie dzięki za info,przypomniałeś mi nazwę tej własnie firmy ATE, miał Mechanik do sprzedania ale za 243zł,poszukam na allegro i kupie ori,pozdrawiam
Przekierowanie