Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Gwintowane zawieszenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Szukam do sharana 96r. 1.9 TDI gwintowane zawieszenie w dobrym stanie, przynajmniej na przód, prosze o opinie jak się na takowym jeździ i czy szybko wybija inne elementy zawieszenia, jeśli ktoś będzie miał na sprzedaż prosze o info Big Grin
sorry, że pytam i w sumie nie musisz odpowiadać, ale ile masz lat?Shy

co do gwintu, kiedyś gdzieś widziałem na forum używkę, ale też nie kompletną. Nowy szukać ze świeczką, a jak znajdziesz to będzie kosztował połowę ceny autaSmile

swoją drogą dlaczego chcesz zawieszenie gwintowane? rozumie obniżyć, ale ile? ja mam z przodu gwint, ale nie od sharana tylko audi A4Big Grin
Mam 22 lata, sharana obniżyłem -40/40 mm, fajnie się usztywnił i siedzi niżej ale chciałbym posadzic go jeszcze troszkę niżej, aby lepiej było widac że jest obniżony Big Grin patrząc na twojego myślę że mnie zrozumiesz Smile Myślę że obniżenie -60/60 by mi wystarczyło
(16-05-2012 09:29)Kubass32 napisał(a): [ -> ]Mam 22 lata,

od razu inna rozmowaSmile
jeżeli byś chciał zajmuję się budową zawieszeń na poduszkach pneumatycznychSmile
Powiem ci ze bardzo chetnie ale narazie niestety nie na moja kieszen Sad a powiedz mi w jaki sposob jeszcze z tylu obnizyc sharana nizej niz 40mm bo sprezyn -60 nigdy nie widzialem i jakie amorki najlepsze zeby nie byly kolosalnie drogie, no i jak sie sprawuje gwint z a4, wchodzi bez przerobek ? czy trzeba cos kombinowac i czy radzi sobie z ta masa auta
Hamamatsu byłbym bardzo wdzięczny jakbyś odpowiedział na moje pytanko i dał mi parę cennych wskazówek Big Grin
Słuchaj, wiesz jak wygląda z przodu mocowanie amortyzatora w sharanie? po prostu obejma. znalazłem używany w sumie za darmo gwint Fk od a4. wiesz jak wygląda amortyzator od a4? przypadkowo okazało się, że średnice ori amortyzatora i tego Fk są takie same. więc wystarczyło pozbyć się tylko łapy mocującej do wahacza w audi praktycznie plug&play, a później to już kwestia wysokości sprężyny, akurat też pasowała od audi i cieszyć się z szorowaniaSmile

a co do tyłu to to akurat żaden problem, bo np sprężyna od passata B5 ma identyczne mocowanie jak w sharanie. wystarczy ruszyć się trochęSmile

mam trochę amortyzatorów i sprężyn w domu, jeżeli byś był zainteresowany gwintem home made, do sharana to pisz: spaleniaksebastian@gmail.com

swoją drogą zapraszam do obejrzenia moich ostatnich zestawów w tym temacie:

http://naglebie.pl/viewtopic.php?t=3063&start=0
Hamamatsu pisałem do ciebie na maila. Byłbym zainteresowany kupnem używanego gwintu, lub home made Big Grin
Do kolegi Hamamatsu; możesz polecić jakieś sprężyny max -40mm, chciałbym usztywnić swojego [...].Nie chciałbym kupić jakiejś kichy.
Panowie odpiszę wszystkim na posty i maile, ale jak znajdę chwile czasu, żeby pomyśleć i napisać coś konkretnego.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie