Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Pukanie z przodu-co to?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Dziś w czasie jazdy zaczęły dochodzić jakieś pojedyncze puknięcia z przodu auta. Zwolniłem i delikatnie dodawałem gazu i ujmowałem gazu. Gdy wcisnąłem pedał przyspieszenia-pojedyncze PUK, puściłem pedał - też pojedyncze puk. dźwięk dochodził z przodu, trudno określić czy z prawej czy z kewej czy ze środka. Dodam też, że od niedawna po zmianie amorów z tyłu na nówki i kół na letnie (nówki opony) zaczęło mi go ściągać na prawo. Na szarpakach nie wykazało żadnych luzów na tulejach czy końcówkach. Choć mam wrażenie, że gdy lewym kołem poruszam w pionie to coś puka-jakiś luz wyczuwam, może to łożysko na amorze u góry?
Co go boli? Boję się o dwumas ale może to nie to.
łożysko na amortyzatorze nie będzie pukać bo jest bardzo małe i jest scisnięte poduszką .sprawdż luzy na przegubach.
ewentualnie jeszcze poduszki silnika. Mialem tak kiedys ze stukalo wlasnie podczas puszczania i dodawania gazu- okazalo sie ze silnik o podluznice stukał. Poduchy moga sie wydawac na tylko lekko wypracowane a juz bedzie taki objaw. Zazwyczaj tyczy sie to tej poduchy od skrzyni.
Dzięki za sugestie, jutro zajrzę. Tylko jeszcze napiszcie jak najlepiej to zrobić? Kanału brak.
Przekierowanie