Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czujnik kąta skrętu G85
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Witam koledzy. Najprawdopodobniej padł mi czujnik kąta krętu bo vag pokazuje bład 778. Trochę już w tym temacie sie dokształciłem chciałem sie tylko dowiedziecz czy owy czujnik znajdujący sie pod kierownica pasuje np od któregoś z passtaów czy golfów bo do sharana nie moge znalezc. i drugie pytanie jak bezpiecznie zdemontowac poduszke powietrza w sharanku. tak aby nie wybuchła Rolleyes
Witam Panowie. Mam problem ze swiecąca kontrolka esp w moim sharanie. Vag pokazuje błąd 778 czujnik kąta skrętu G85 uszkodzenie. Wiec wymieniłem owy czujnik z tasiemka znajdujący sie pod kierownica a vag nadal pokazuje ten sam bład .Dodam że abs nie świeci i działa poprawnie. Czy ktoś może mi pomóc??? Czy po wymiane trzeba ten czujnik w jakis sposób adaptowac, zatwierdzic ?
oczewiscie adaptacja musi byc wykonana na vagu. Elektronika musi wiedziec kiedy jest kiera na wprost. Na necie powinienes znalezc jak to wykonac ale jak dobrze pamietam jest to dosc intuicyjne i nie powinno byc z tym problemu.
no to szukam. Ale jakby ktoś jużto robił to prosze o wskazówki . I Z góry dziekuje za porady
Sensor for Steering Angle (G85)

Prerequisites:

* Start the vehicle.
* Turn the steering wheel one turn to the right and one turn to the left (at least ± 15 ° each side).
* Drive in a short distance straight line on a level surface at a speed not higher than 20 km/h.
* If the steering wheel is straight during the test drive then stop the vehicle with the wheels pointed straight.
* Ensure that the steering wheel is not moved again.
* Keep the engine running and do not switch off the ignition.
* System voltage at least 12.0 V.

[Select]
[03 - Brake Electronics]
[Coding-II - 11]
Enter 40168, to enable the basic setting.
[Do it!]
[Basic Settings - 04]
Group 060
[Go!]
Activate the Basic Setting.
[ON/OFF/Next]
After a successful basic setting, field 2 should say "OK".
[Done, Go Back]
To make sure the basic setting was succesful, check the sensor again.
[Measuring Blocks - 08]
Group 004
[Go!]
Check field 1, the value has to be between -1.5 and +1.5 °.
[Done, Go Back]
[Close Controller, Go Back - 06]
Retrieved from "http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php?title=VW_Sharan_(7M)_Brake_Electronics_(MK25)&oldid=1709"

gryzli133

mam podobny problem - czyli błąd 778 czujnik G85 - 004 brak komunikacji/sygnału. Bezpieczniki sprawdzone, kalibracji nie da się zrobić, bo pisze, że nie można odczytać kąta skrętu, sprawdzone na 3 taśmach, jedna taśma w innym aucie chodzi OK, więc wina taśmy to nie jest... czy ktoś już miał podobny problem?
Witam. Pisałem już o moim problemie w innych wątkach ale nikt nie dzieli się swoimi radami więc ostatnie podejście i zakładam nowy wątek. Mianowicie nie świeci mi ESP ale też nie działa. Po naciśnięciu guzika ESP na konsoli też nic się nie zmienia. Vag pokazuje błąd 00778 czujnik skrętu G85. Dodam też że nie działa multifunkcja w kierownicy (sterowanie radiem i tempomat) ani nie ma klaksonu. Próbowałem adoptować czujnik skrętu ale bez powodzenia. Zmieniłem czujnik na inny 100% sprawny i wyrzuca ten sam błąd i nadal nic nie działa. Przy próbie adaptacji czujnika cały czas pokazuje 0st podczas kręcenia kierownicą. Czy przyczyna może tkwić w czymś innym a nie w G85? Zastanawiające jest to że przy zerwanej taśmie powinno cały czas świecić ESP a u mnie nie świeci. Przerabiał może to już ktoś?
sprawdz kolego bezpieczniki lub moze jakis przekaznik jest od esp
1. Bezpieczniki 2; 3; 6; 32 do sprawdzenia (pamiętaj że "ładnie" wyglądający bezpiecznik nie musi być sprawny).
2. We wtyczce czujnika G85 na styku nr 1 musi być masa.
3. Styki nr 4 (czerwony), 5 (czarno-zielony) mają mieć +12V, po przekręceniu kluczyka lub po zapłonie.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie