Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: dzwięk dv?sharan turbo1,8 2002
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
No odgłos jest dziwny ja takiego czegoś nigdy nie słyszałem.A gruszkę turbiny sprawdzałeś to mi wygląda na jakieś lewe powietrze.A stożek już był jak wystąpił ten odgłos?
kupiłem auto 1 marca osobiście w niemczech i juz to było słychać wężyki sa ok sprawdzałem.odpinałem nawet tego dv od mocowania z wężem od turbiny i wtedy było tak słychać jak na tym filmie i nie wiem co go boli
typowy dźwięk raczej dla filtra powietrza przy stożkowym który jest na filmie masz tez taki dźwięk -ja bym sprawdził czy masz szczelna obudowa filtra powietrza i przewody idące od niego.
Kolega miał podobny dźwięk przy pękniętej obudowie filtra.
u mnie nie ma filtra stożkowego jak na filmie jest normalny i jest szczelny.dzwięk identyczny wydobywa się u mnie z okolic turbiny to tak jak by w momencie zamknięcia się przepustnicy wracało się powietrze do turbiny. filtry,przewody ,komputer podłączony wszystko jest na miejscu i zostało to już sprawdzone i nie wiadomo skąd się to bierze
tak to wina zaworu DV. W turbo benzynach z racji iz jest przepustnica stosuje sie zawor upustowy do upuszczania cisnienia z kolektora dolotowego. W dieslu turbo jest sterowane zaworem WG lub VNT ( geometrią. w turbo benzynie jest zawó WG na czesci spaliniowej ( tzw gorącej) oraz na czesci zimnej zawór DV- upuszcza nadmiar cisnienia ponownie w dolot. Dosc czesto sie psuje w K03 jak i K04
wesol czy ten zawór dv założyć oryginalny w miejsce starego czy zamontować inny na dolocie powietrza między turbiną a filtrem powietrza?
wymien ten co masz na nowy.
ok dzięki. ci wszyscy mechanicy to nie do końca wszystko wiedzą i czasami trzeba samemu zadziałać
zamówiłem nowy oryginalny zawór dv i mam nadzieję że czy ten rżący żrebak się wyprowadzi na dobre
Stron: 1 2 3
Przekierowanie