Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zawór dv w 1.8T - problemy/rodzaje-zamienniki?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
jak sprawdzić zawór dv i czy usterka jest zależna od zaworu dv.
problem występuje w sharanie 1,8t 2002r.w momencie przyspieszania wciśnięcia sprzęgła i ujęcia nogi z gazu słychać specyficzny tak jak by ,,chichot żrebaka,, na 99% jest to słyszalne z turbiny na małej prędkości obrotowej silnika wyrażnie to słychać w środku auta.na ostrzejszej jezdżie nie słychać tego.czy do zawór dv czy turbina daje się we znaki .komputer nie wykazuje żadnych błędów związanych z dv.jest tylko błąd ,,czujnik recyrkulacji spalin [egr] -uszkodzenie funkcji.i nie wpływa on na jazdę. na 99% egr do wymiany .proszę o jakieś sugestie ,porady
witam podłączam się do pytania bo i ja ten dźwięk u siebie słyszę, może nie jak źrebak, ale zwłaszcza na pierwszych 4 biegach po wciśnięciu sprzęgła jakby coś się jeszcze obracało, myślałem, że to może sprzęgło albo łożysko alesam już nie wiem
jeśli słychać dv to nawet nie trzeba wciskać sprzęgła tylko ująć nogę z gazu wtedy można wyeliminować objawy sprzęgła .dv często uszkadza sie w turbo benzynach .w chwili ujęcia nogi z gazu zamyka się przepustnica i nadmiar powietrza nie ma gdzie sie wydostać i hamuje łopatki w turbinie a powinno uchodzić uchodzić zaworem dv. u mnie tak było .zmieniłem dv i cisza w aucie.podam ci nr mojego dv 1,8t 2002r. 034145710 c.ja założyłem używany od audi a4 1,8t. różni sie tylko ostatnią literą.
ja jeździłem 3 lata a4 z silnikiem 1,8T i nigdy czegoś takiego nie miałem
ma to auto teraz mój teścio zrobię przekładkę i zobaczę
dzięki za podpowiedź

jeszcze małe pytanie, może głupie ale w którym miejscu go dokładnie znajdę?
to jest taki zawór ? [Obrazek: 2320311959]
zawór dv jest koło turbiny taki plastikowy grzybek wejscie na cienki wężyk podciśnieniowy z kolektora ssącego i bodajrze jeden z interkulera drugi z turbiny średnica jak się nie mylę 25mm na opaski .sprawdż sobie wężyki i przewody czy masz nie poprzecierane .a tu masz lekturę do poczytania http://www.vagclub.pl/zawor-dv-w-1-8t-t1901.html
tak wygląda dv
ok dzięki
Witam, udało Ci się kolego wojci usunąć ten dziwny dżwięk (konika), bo mam ten sam problem. Możesz podpowiedzieć gdzie dostałeś ten zawór i za ile?
jeszcze go nie kupiłem ale właśnie się do tego przymierzam.
będę kupował w lubelskim serwisie vw jest taniej niż na allegro
kosztuje ok 160zł
witam odgrzeje kotleta, ale u mnie tez jest te parskniecie kiedys rzadko teraz caly czas gdy zdejmuje noge z gazu, dzis zdjalem ten cienki przewód z dv i pociagnelem do siebie i normalnie zasysam powietrze i w druga strone tez czyli uszkodzony? Nie wyjmowalem go a to duzo roboty a kolega mechanik powiedzial ze tak nie powinno byc.
pomoże ktoś?
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie