Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Przycisk przy lusterku...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
Ostatnio zauważyłem, że na górnej części lusterka wstecznego - tego w kabinie, znajduje się jakiś przycisk. Do czego on służy? Dziękuję i pozdrawiam
możne do wypięcia lusterka z mocowania.
A ty nie masz lusterka fotochromatycznego z automatycznym przyciemnieniem.
no właśnie też nad tym myślałem o tym ściemnianiu. W Mercedesie mam takie lusterko, ale tam automatycznie się ściemnia, stąd pytanie o przycisk. Co to jeszcze może być? Tongue
to ja nie wiem umnie jest automatycznie, są sharany które nie maja automatycznego - gdzie jest ale na dole jak w większości aut przycisk łamania lusterka na jazdę nocną - i to jest typowo mechaniczny przycisk/przełącznik.
Przy lusterku jest jakby czerwona dioda o ile dobrze pamiętam, może znajdę gdzieś foto na necie to wrzucę
A ten przełącznik do "łamania" na dole po środku masz?
Nie wywnioskowałem dalej czy masz samo ściemniające.
Jak masz diodę (tak że "patrzy" się na tylną szybę) to masz automat a guzik może być do dezaktywacji tego - jakbyś chciał z jakiegoś powodu żeby Cie raziło.

Ja po prawie 2 latach jak miałem auto odkryłem guzik na kierownicy wielofunkcyjnej i po kolejnych dniach dopiero że to wyłączanie podświetlenia kierownicy - taki off topic apropo tajemniczych guzików Wink
z tego co pamiętam to tego przełącznika łamania na dole nie ma, ale nie jestem pewny, bo auto stoi w garażu, musiałbym sprawdzić jutro.
Dioda (o ile dobrze pamiętam) jest w górnej części lusterka. Tongue Jutro może foto zrobię Tongue

Ja ostatnio wyczaiłem, że mam składane lusterka ;p po miesiącu posiadania Smile
Skoro nie masz łamania lusterka to nie inaczej jak fotochrom. Kumpel miał na górze i zastanawiał się dlaczego. Okazało się że było,,do góry nogami" założone... Smile
ja nie mam przycisku do łamania bo jest niepotrzebny w fotochromie -mam tylko te oczko czy jak tam piszesz diodę wtedy przy fotochromatycznym z automatu sie ściemnia.
te oczka (sensor fotochrom) są minimum dwa jedno parzy do przodu auta czyli na przednia szybę a drugie do wewnątrz czyli w stronę tylnej szyby.
[attachment=718][attachment=719]
Tak to wygląda. Przepraszam za jakość zdjęć. Pierwsze zdjęcie przedstawia przycisk i dwie nieświecące diody. Po wciśnięciu przycisku zapala się prawa zielona dioda (foto 2). Do czego to służy? Ściemnianie lusterka ? Pozdrawiam
Stron: 1 2
Przekierowanie