Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: wycieraczki szyby przód
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
witam
odradzam tanie wycieraczki do przedniej szyby
połakomiłem sie ceną i teraz żałuje (45zł kompl)
co ważne, w naszych autkach są długie wycieraczki 700-720mm
wiele firm takich nawet nie robi
a przy takiej długości musi być dobry docisk do szyby
nie bez powodu oryginalna wycieraczka jest dociskana w 10-ciu miejscach
przy zakupie zwróćcie na to uwage
ja kupiłem wycieraczki AERO, dociskane w 8 miejscach
idealnie zostawiają pasek wody na samym środku, na wysokości oczu, jakby byłe zaprojektowane do utrudnienia jazdy kierowcy
po 2 dniach jazdy w deszczu wyjąłem z nich gumy i za montowałem w oryginalne ramiona, dodam że same gumy też nie są najlepszej jakości
ale na razie jako tako, na strone kierowcy i tak juz kupiłem samą gume (16zł) i jest o wiele lepsza niż ta firmy AERO
dodam że wucieraczki powinny też być wygiete tzw "banany"
jeżeli ktoś chce kupić nowe to polecam BOSH TWIN (sprawdzone)
np tu
http://allegro.pl/wycieraczki-bosch-vw-s...82314.html
pozdrawiam
Dzięki kolego za opis. Właśnie przydał mi się bowiem dziś wyłamała mi się jedna wycieraczka i będę musiał zakupić nowe. Po Twoich wskazówkach myślę że kupię Boscha.

A może ktoś jeszcze ma doświadczenia z innymi rodzajami i mógłby się podzielić?
Ja mam valeo i tez nie narzekam.Są ciche i dobrze zbierają pracują już rok i są dalej ok
Pany juz jest temat co dobre i jakie montować. To temat "odradzam" i niech tak pozostanie.
ps.odradzam-)
Banany, czy nie? to zależy też od rocznika.
Jak założysz powyżej 700mm to od kierowcy a od pasażera już musisz krótsze.
Można też założyć nowe gumy na stare wycieraczki, takie zabiegi najczęściej kończą się tym że gdzieś nie zbierają, głośno pracują albo skaczą przy słabym deszczu.
Spotkałem się też z podpiłowywaniem gniazda żeby pasowały proste z T4bodajże
Nie polecam żadnych zamienników
Tak po meczu sobie odreagowałem -)
CHAMPION - piękna rysa na szybie, gumki wysuwają się z mocowań :-( już po 4 miesiącach
Botari z carefour, zbierały polowe swojej szerokości, oddałem ze względu na niezgodność towaru z umową.
Wymieniłem same gumki i działają już drugi rok.
Witam , miałem podobną historje , kupiłem te tanie badziewia i zle zbierały
w sumie po paru dniach oddałem tam gdzie je kupiłem , dogadałem się ze sprzedawcą
dopłaciłem drugie tyle i zamówił mi oryginalne Bosche z których jestem zadowolony..
Pozdrawiam ..
Ja też doszedłem do takiego wniosku, wolę odżałować porządniejsza kasę i mieć wycieraczki na minimum 3-4 lata. Tanie wycieraczki nic nie zbierają, wykrzywiają się na mrozie itp. szkoda kasy na buble.
(15-03-2013 10:49)Fenster napisał(a): [ -> ]Ja też doszedłem do takiego wniosku, wolę odżałować porządniejsza kasę i mieć wycieraczki na minimum 3-4 lata. Tanie wycieraczki nic nie zbierają, wykrzywiają się na mrozie itp. szkoda kasy na buble.

Tydzień temu kupiłem gumki z prowadnicami Alca 28', wymieniłem i wycieraczki w końcu nie skaczą i porządnie zbierają. Ramiona Bosch. Koszt operacji - 10zł.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie