Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 4-motion ile na haku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam ma ktoś S G A model po 2000 r 4x4 tdi i może mi odczytać wartość z rubryki O1-O2 Maksymalna masa przyczepy ?
Mysle ze rodzaj napedy nie ma nic tu do gadania. sga maja spora mase wlasna plus pasazerowie itp czyli masa calkowita auta wychodzi okolo 2T. Kategoria B pozwala na mase calkowita zespolu pojazdów czyli auto i przyczepka co 4250 kg wiec jak widac przyczepka moze miec dmc jakies 2000-2100kg.
nie mam haka a w dowodzie mam 2000kg z hamulcem, 700kg bez. dopuszczalna masa całkowita pojazdu 2430kg. zespołu pojazdów nieokreślona, na proste liczenie wynika że 2430+2000
ale kat B uprawnia do 3500kg i pojazd nie może być lżejszy od przyczepy
natomiast prawo jazdy kat B+E = teoretycznie nawet 7ton zespołu pojazdów, tylko wtedy przyczepa nie może przekroczyć 3500kg
do samej kategorii B wyjątkiem stanowi zestaw np., pojazd o masie całkowitej dopuszczalnej 3500kg plus przyczepa lekka czyli taka do 750kg bez hamulca, pod warunkiem że tan pojazd ma wbite w dowód te 750kg czyli zestaw będzie ważył 4250kg
Według ustawy rodzaj napadu ma duże znaczenie , auta 4X4 w 'skrócie mówiąc' mogą mieć MMC-przyczepy = dmc auta . Czyli dla naszych vanów MMC-przyczepy może to być 2430 kg . Oczywiście trzeba by spojrzeć w świadectwo homologacji
ale na kategorii B +E mozesz miec max calkowita mase zespołu 4250 kg. 2430+2430 =4860 czyli juz za duzo. Innymi slowy mozesz miec przyczepke prawie 2000 kg. Poza tym haki jakie robia do sharanow to maja w homologacji wbite uciagu 2000 lub 2100. Wiekszych nie widzialem. Masa przyczepki moze byc wieksza jak pojazdu gdy na lawecie bedziesz miał np mondeo to spokojnie przekroczy wraz z laweta 2000 kg gdy auto moze byc puste i bedziesz jechal sam.
Od siebie dodam ze sharany z wiekszymi tarczami ( te co maja kola 16 cali bo 15 nie wchodza to daja jeszcze rade wyhamowac taki zespół. na tarczach 285mm przednich (te co wchodza kola 15 cali) to juz z gorki potrafi zagotowac hamulce.
wesol 4250 możesz mieć na samym B jak masz auto z masą 3500 jak napisałem wyzej) a B+E dla sharana wyniesie 4860 ale napisaleś że największe haki to 2100 więc 4530
napisalem takze ze na B+E max co mozesz to 4250 kg calego zespolu czyli auto plus przyczepka. Nie chodzi tez oto co jest wpisane w papierach tylko chodzi o fakt taki ile wyjdzie jak cie zwaza. moj sharan wazy na pusto 1666kg plus laweta z powiedzmy mondkiem na pokladzie to bedzie blisko 4 tony. Wszystko zgodnei z prawem. Wtedy musisz z czegos zrezygnowac albo aldunek na lawecie albo ladunek dodatkowy w aucie musi wyfrunąć tak by nie przekroczyc 4250 kg łącznej masy zespołu.
Ja mam 1.9 TDI 4Motion. Mam hak wypinany i w dowodzie mam 2000kg i 700kg
proponuje przeczytać też TU Klick TU
Przekierowanie