Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Montaż stolików w oparciach przednich foteli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

sq5huh

Witam
Od niedawna jestem posiadaczem Sharana 2005r. i chciałem wzbogacić wnętrze o kilka przydatnych drobiazgów których nie ma w mojej wersji wyposażenia.
Czy ktoś z Was montował w oparciach foteli przednich składane stoliki,które występują w niektórych wersjach? Widziałem do kupienia jakieś egzemplarze z demontażu, z takimi czarnymi wytłoczonymi płytami plastikowymi w komplecie. W moich fotelach,po lekkim odsunięciu tapicerki oparcia, te czarne płyty widać. W samym oparciu można też wymacać wgłębienie na stolik. Pytanie do czego to przykręcić i czy do tej operacji trzeba ściągać tapicerkę?
Może ktoś już ten manewr przećwiczył i może się podzielić wiedzą?
powinieneś mieć w fotelu uszy na których zakładasz te stoliczki....
2 na górze i jeden na środku na dole

sq5huh

No wlasnie ja mam te uszy razem ze stoliczkiem i zastanawiam sie jak je przykrecic do fotela. Dwa gorne i jeden dolny od silownika maja po dwa otwory na wkrety.
Moze ktos kto ma je zalozone fabrycznie podzieli sie zdjeciami zamocowania tych uszu do oparcia?
Widzę że temat ma już rok, ale może ktoś podzieli się doświadczeniami w montażu wspomnianych stoliczków? Tak jak kolega pisał wyzęj u mnie również da się wyczuć wgłębienie na stolik (to dolne mocowanie bezpośrednio idące do siłownika)

Na jednej z aukcji sprzedający stoliczki sprzedaje również osłonę. Czy jest ona potrzebna? Poniżej widok:
[Obrazek: on99_5dd6572acc5285b1gen.jpg]

[Obrazek: fy192_a0874e25d00a3431gen.jpg]
Ok, ale wydaje mi się że te osłony są pod tapicerką, czy się mylę? Zresztą zdjęcie jest chyba z Sharana przed liftem.
Patrzyłem u kolegi który ma fabrycznie zamontowane w Sharanie z 2005 r. i za cholerę nie mogłem ściągnąć tego mocowania tego stoliczka (a nie chciałem mu połamać).

Wiem że nikomu sie nie chce teraz grzebać w taką pogodę ale po kupieniu tych stoliczków a tym bardziej próbie ich zamocowania żebym nie uszkodził fotela. Myślę że producent przygotował fotel na możliwość szybkiego montażu tych półeczek.
Witam czy ktoś to ogarnia jak wygląda mocowanie tych stoliczkow?, mam ten sam problem tylko w altei
Stoliki już dawno zamontowane ale nie pochwaliłem sie na forum bo nie było czasu Angel
ja miałem na wzór Sharana kolegi gdzie podpatrzyłem mocowania i śruby. Następnie wymacałem u siebie czy mam "wzgórki" z tyłu fotela żeby to zamocować. Potem raz kozie śmierć i zrobiłem małe nacięcie w fotelu na wysokości tych wzgórków. Pokazały się gwinty... no i już było łatwo bo dobrałem tylko odpowiednie śruby i montaż stoliczków zakończony.

Ważne abyś kupując sprawdził czy są wszystkie mocowania. Widzę że na Allegro jest coś do Altei
[Obrazek: 0d911cf3e87c.jpg]

https://allegro.pl/oferta/vw-touran-seat...8124087632
Przekierowanie