Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jak sprawdzić książke serwisową
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Jak sprawdzic czy książka nie jest podrobiona? Serwis VW nie odpowie bo nie może. No to jak sprawdzić przeszłość mojego samochodu?
może trzeba zapłacić - podajesz VIN samochodu i nie ma problem jeśli to jest twój samochód aby podali ci przynajmniej ostatni serwis datę i przebieg samochodu.
Niestety się nie da. Oni nie udzielają takich informacji.
Jak to tłumaczą , czym się zasłaniają pewnie danymi osobowymi. Ja sprawdzałem jakiś rok temu koledze wszystko da się załatwić ile kosztowało nie pamietam, Jeśli jesteś właścicielem auta i w dodatku robisz serwis u nich masz prawo do tego aby pan podał ci historie a przynajmniej ostatni wpis.
Jesli dopiero chcesz kupić samochód i nie jesteś właścicielem to faktycznie kręcą nosem, ale też jest to do załatwienia , bierzesz jakiegoś mechanika na bok dajesz mu 50-100 zł i masz historie.
Zresztą jak się nie mylę kolega sprawdzał w ASO auto przed kupnem pojechał zapłacił 250 zł i sprawdzili grubość lakieru stan techniczny i historie auta.
(05-03-2012 15:20)vito33 napisał(a): [ -> ]Witam. Jak sprawdzic czy książka nie jest podrobiona? Serwis VW nie odpowie bo nie może. No to jak sprawdzić przeszłość mojego samochodu?

Napisz pod adres comoaligato@wp.pl
Mi bez problemu sprawdzili historię auta w ASO Opole Smile wystarczy być właścicielem auta i z dowodem rej,. w ASO Wink
kolego
dokładnie porównaj nalepkę w bagażniku i książce serwisowej - powinny być identyczne, też bardzo dokładnie obejrzyj - pod kątem odlepiających się rogów, naddrukowanych znaków (obok znaków wyraźnie nadrukowany "cień") i dziwnych załamań innych na nalepce i innych na okładce książki, także kolor druku jest ważny - oryginał ma taki szary kolor jakby wyblakly wydrukowany na igłowej drukarce - kropki są bardzo dokładnie widoczne ale żadna nie jest przesunięta ani nie ma cienia ani się nie zlewają a zwykle fałszuje się je na drukarkach atramentowych lub laserowych i kolor nadruku jest wyraźnie czarny a punkty po igłach mało precyzyjne, dokladnie obejrzyj samą książkę zwłaszcza okładki i pierwszą i ostatnią stronę, najlepiej jeszcze porównać ją z książką innego auta z tego samego rocznika ale z pewnego źródła - różnice w odcieniu, precyzji druku oraz jakości papieru okładki i poszczególnych stron mogą sugerować podrobioną książkę
to mniej więcej tyle - może komuś się przyda
(05-03-2012 23:00)toma126 napisał(a): [ -> ]Mi bez problemu sprawdzili historię auta w ASO Opole Smile wystarczy być właścicielem auta i z dowodem rej,. w ASO Wink
Dokładnie do tego zmierzałem i byłem zdziwiony że właścicielowi nie chcą sprawdzić.
Co do samej ksązki sprawdź tez czy okładka nie jest inna niż środek, często jest tak ża środek jest dorobiony a okładka jest z oryginalnej książki.
Naj łatwiej jak mają problem w ASO zaczepić mechanika i pogadać myślę że da się załatwić.
odgrzeję kotleta, ale można to też zrobić tak: http://forum.vinowanie.pl/
Przekierowanie