Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Kontrolka hamulców/zużytych klocków/ręcznego/poziomu płynu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Witam. Wyjeżdżając dziś z garażu po zahamowaniu zapaliła mi się kontrolka hamulców i cały czas się pali. Samochód hamuje normalnie tak jak hamował. Co to może być ABS czy po prostu wymiana klocków hamulcowych?
Pozdrawiam
jak by sie świeciła kontrolka ABS to by był uszkodzony któryś np: z czujników , a jak kontrolka hamulca to raczej znakiem tego że klocki do wymiany za chwilę.
a gdy braknie płynu hamulcowego pali się ta sama kontrolka?
tak jest właśnie miałem to dopisać gdy obniży sie poziom płynu także się zapali, ale musisz wiedzieć że poziom płynu też się obniża gdy klocki sie kończą ponieważ tłoczki dalej wychodzą.
Dobra dzięki za pomoc. Niedługo zejdę do samochodu i zobaczę.
musisz wiedzieć tez że z tego samego płynu korzysta sprzęgło ponieważ jest hydrauliczne nie ma linki do pedału sprzęgła.
Witam nie znalazlem na forum podobnego tematu więc zakładam nowy.Jeśli jestem w błędzie tzn źle szukałem to proszę o wybaczenie.
Świeci mi kontrolka zużytych klocków (żółta).Klocki nowe, właściwy poziom płynu,kabelek od czujnika zużycia klocków ok. Co jeszcze sprawdzić albo jak skasować ten błąd bez pomocy vaga.
pokaz tą kontrolke znaczy sie wstaw jakas fotke czy cos.
Jak możesz odpiąc wtyczke od czujnika klocków to odepnij tylko najpierw jedną potem drugą strone ,może kabelek w okładzinach dotyka do metalowej części klocka i dlatego świeci ci się kontrolka.
wesol nie mam technicznych możliwości aby wrzucić fotkę ale ona jest na wyświetlaczu pod wskaźnikami temperatury i poziomu paliwa górny rząd kontrolka nr2.jak wszystko było ok to przy przekręceniu kluczyka ona się pojawiała razem z innymi. Teraz kiedy świeci to po odpaleniu wyskakuje również komunikat "bremsbelag prüfen"
Jabol spróbuję wypiąć kostkę, z tym że u mnie tylko od strony kierowcy jest klocek z kabelkiem, z prawej nie ma i przy oględzinach nic nie wskazywało na to że kiedykolwiek wcześniej była
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Przekierowanie