Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Regeneracja zaciskow tylnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Zabralem sie za wymiane tylnyc klockow hamulcowych i okazalo sie, ze w lewym zacisku nie da sie wkrecic tloczka. Udalo sie go jakos wyjac - ten metalowy trzpien z gwintem wewnatrz kreci sie praktycznie bez oporu. Poniewaz oslona tloczka tez jest uszkodzona to nosze sie z zamiarem zregenerowania calego zacisku i mam pytanie: oferowane sa zestawy naprawcze z tloczkami (np. takie). Czy tloczki w tych zestawach sa razem z gwintowanym trzpieniem czy trzeba go przelozyc ze starego tloczka?
Zestaw jak jest na tył to tak. Tył ma gwint z racji hamulca ręcznego.
jesli nie ma tragedii z tloczkiem to mozna zapodac same gumki nowe. Tloczek papierem wodnym liznąć, złożyc i bedzie okej.
(05-03-2012 08:29)plsmart0 napisał(a): [ -> ]Zestaw jak jest na tył to tak. Tył ma gwint z racji hamulca ręcznego.
Tak, chodzi o tylne zaciski. Czyli tloczek jest w komplecie z tym gwintowanym trzpieniem?

(05-03-2012 18:09)wesol napisał(a): [ -> ]jesli nie ma tragedii z tloczkiem to mozna zapodac same gumki nowe. Tloczek papierem wodnym liznąć, złożyc i bedzie okej.
Nie bedzie okej bo wspolpracujace ze soba stozkowe powierzchnie tloczka i trzpienia sa tak zuzyte, ze tloczka nie da sie wkrecic do cylinderka. Stan powierzchni tloczka nie ma tutaj zadnego znaczenia.
Jeśli chodzi Ci o ten gwintowany trzpień od dźwigienki do której przychodzi linka ręcznego to ona jest elementem ściśle związanym z zaciskiem i nie ma tego w zestawach naprawczych. Jest albo zestaw składający się ze wszystkich gumek jakie spotkasz w zacisku, albo dodatkowo tłoczek jest w zestawie. Jakbyś papierem wodnym coś kombinował to nie rób szlifu równoległego do osi tłoczka, tylko prostopadły!
A jak mozna zregenerowac zacisk chodzi dokladnie o to ze nie dziala mi reczny i co 6mcy musze rozbierac go wyciagac tloczek i rozruszac to ciegno od recznego a chcialbym ze tak powiem zrobic to raz a porzadnie zeby chodzilo min 2lata
Szybkie pytanie bez zakładania nowego wątku: Czy macie jakiś patent na zastapienie profesjonalnych szczypiec do wyjęcia segera?
Witam
Ja swoje zaciski regenerowalem oto takim zestawem naprawczym i yeraz zero problemowCool
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-zacis...63451.html
odświeżę kotleta... możecie podpowiedzieć czy dużo jest zabawy, żeby wyjąć tłoczek? płyn się spuszcza czy jak? wymieniałem klocki i jedna osłona jest pęknięta, namierzyłem zestaw gumek do regeneracji ( 150zł... w aso) zamiennik w hurtowni 17... Pytanie ile zabawy jest z wymianą samej uszczelki tłoczka?
Pozdr.
Zdejmujesz zacisk odkrecasz przewód hamulcowy zatknij go drewnianym patyczkiem lub coś ,,podobnym ,, albo go załam i zacisnij lekko aby płyn nie uciekał, do wykręcenia tłoczka możesz użyć klucza do ,kątówki , wykręcasz tłoczek ,i jak już ktos wyżej pisał tłoczek wskazane jest liznąć drobnym papierkiem , wymieniasz gumki odpowietrzasz i w rure Smile .
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie