Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Uklad chłodzenia - jaki, ile płynu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie, ile płynu wychodzi do układu chłodzącego w Sharanie 1.9 TDI 115 (Tiptronik 2003r. jednostrefowy klimatronik) wolę go wymienić bo ma byc mroźna zima.A jeszcze jedno jakiej firmy polecacie płyn?
Witaj, do twojego sharana wchodzi 7,2-10,0 litra płynu chłodzącego(według producenta). A co do płynu, to jakikolwiek płyn niskozamarzający do chłodnic aluminiowych.
Witam
Ja używam Petrygo

pozdrawiam
Zalecany jest płyn G12.
Tabela proporcji:
[Obrazek: coolant.jpg]
Ja ostatnio wymieniłem na płyn Prestone 30zł za 4l. Mieszalny z wszystkimi grupami płynów, nie zmienia koloru pierwotnego płynu (jeśli chodzi o dolewki), 5 letnia żywotność płynu.
Polecam G12 lub G12+.Występuję w postaci koncentratu i jest niezastąpiony i dożywotnio niewymienialny ponieważ substancja niezamarzająca nie ulatnia się jak to jest w przypadku alkoholu.Koncentrat jest zalecany przez Koncern VW i wszystkie układy chłodzenia w nowych samochodach koncernu są nim zalewane.Poza tym nie jest wcale drogi a nawet bardziej ekonomiczny od popularnych płynów dostępnych na rynku.
Czy G13 jest ok różowy?
generalnie kazdy rozowy bo jest na bazie glikolu. niebieskie sa na krzemionce.
Przekierowanie