Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: diagnoza LAUNCH
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

dariuszek

WITAM POSIADAM SEAT ALHAMBRA 2006 2.O TDI NIE WLACZA SIE DOGRZEWACZ PO PODLACZENIU DO LAUNCH WYSKOCZYLY 2 CODDY 65535 U48023 i 12547 P3103 co to oznacza ??? prosze o pomoc
Po pierwsze czy wiesz co to Net Etykiete?
Nie piszemy dużymi literami zwracam uwaga po raz pierwszy i ostatni.


Żaden z tych kodów niema nic wspólnego z dogrzewaczem.

12547 P3103 Motor for intake flap-V157:faulty - "Silnik klapy kolektora ssącego -V157

65535 U48023 - Internal control module memory : checksum error - Kontrola modułu pamięci: błąd sumy kontrolnej"
To sa błędy typowe dla silnika i jednostki sterującej - co się dzieje z autem nie traci mocy itp?

dariuszek

Przepraszm nie wiedzialem ,a auto dziala dobrze tylko piecyk nie startuje dlatego podlaczylem pod vag. cz to znaczy ze moze byc przyczyna mechaniczna dlatego nie pokazalo bledu , sprawdzalem kostke obok piecyka lejest ok prad dochodz ?
raczej wina dogrzewacza a kable przy kostce nie urwane przegniłe itp?
Bezpiecznik sprawdziłeś? Moze być wysrana dokumetnie elektronika w dogrzewaczu najczęściej był D5Z-f.
Cześć doneczek76.
Słuchaj mam pytanko bo pisałeś o błędzie 65535 U48023 - Internal control module memory : checksum error - Kontrola modułu pamięci: błąd sumy kontrolnej", kurcze też mam coś takiego i nie działa mi klima, możesz napisać coś więcej na ten temat? typu gdzie szukać usterki?
jesli juz cos diagniozyjesz sprawdzasz bledy to pisz dokladnie gdzie wchodziles i jakie bledy tam odczytales. Wszytsko co tam odczytał vag. Wtedy bedzie wiadomo co i jak bo narazie to piszesz ze masz cos podobnego czyli nie to samo. Jelsi z klima zwiazane to nie z dogrzewaczem i nie z silnikiem.
Witam serdecznie.
Taki błąd pokazał się na vag w zakładce klimatyzacji. Ja mam dwustrefowy climatronic. nie mam pojęcia gdzie szukać usterki.

Pozdrawiam

Paweł
nie probowales przekodowywac klimatronika czy cos w tym stylu?? Wyglad ajakbys cos mieszał w kodowaniu ale kto wie.
Przekierowanie