Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Rozszczelnienie turbiny/wyciek oleju
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

jp4321

Witam!!! Dziś jadąc auto zaczęło słabnąć i z tłumika siwy dym. Zaświeciła kontrolka oleju. Olej był niedawno wymieniany. Gdy popatrzyłem czy jest olej w silniku nie było go. Olej był m.in w wężach powietrznych. Co może być przyczyną ??




VW Sharan 1.9 TDI 115 KM 2000r.
hmm. Piszesz siwy ale w senssie taki bialy bo jest zimno czy bardziej niebieski bo olej idzie w wydech lub dolot??

Umnie ukrecil sie wirnik w turbo to waliło olejem konkretnie ale u ciebie moze tylko puscily uszczelnienia i wali olejem w srednich ilosciach. Tak czy siak nie kontynuuj dalszą jazde. Sciagnij waż od turbiny po stronie dolotowej i sprawdz jaki jest luz na wirniku- podluzny i poprzeczny.

jp4321

A mogło się coś stać z silnikiem jak jechałem ponad 0.5 km wtedy kiedy dymił??
skor sie nie wkrecil na obroty powyzej swoich granicznych to i korba bokiem nie wyszła. Raczje nic sie nie stało.
Sprawdzisz turbo i jesli sie bedzie kwalifikowalo do wymiany to wymieniasz je i potem odpinasz wąż u góry przy MAPie i odpalasz auto. Jeszcze wpierw mozesz wykrecic swiece zarowe i wlac troszke benzyny do komory i zakrecic rozrusznikiem by wypluło resztki oleju otworami po swiecach. Potem odpalasz bez tej rury dolotu i niech pochodzi troszke silnik z przegazowaniemi by pozbyc sie oleju z IC.
Witam posiadam problem ze swoim seatem, mianowicie w czerwcu robiona była u mnie głowica bo padła niestety uszczelka, po przejechaniu ok 3 tyś. zaczęło strasznie mi dymić z wydechu dałem do mechanika i wysłaliśmy turbo do regeneracji, po powrocie turba okazało się że nadal jest wyciek oleju z turbiny... Proszę o pomoc
Możliwe że ten co regenerował to patałach ale to duża szansa jeśli operacja kosztowała 500 zł.
Gościu zajmuje sięjuż tym od kilku ładnych lat i koszt regeneracji był ok 900 zł
Wszystko zależy co robi w tej turbinie. Kolega z forum tourana też robi turbiny i tam conajmniej już 200 zrobił i cena jest uzależniona od tego co się robi od 500 zł do 1600 jak podaje.
Choć i trafia się że poprostu coś zostało skopane.
były wymieniane uszczelniacze do tego wirnik gruszka i jeszcze jakieś części nie pamiętam dokładnie ponieważ auto z papierami nadal stoi u mechanika dodatkowo dodam że było też sprawdzone ciśnienie na cylindrach i na każdym jest prawie takie samo następnie odprowadzenie oleju też jest drożne, jeszcze chcemy sprawdzić odmę z separatorem ale to muszę chwilę poczekać bo muszę znaleźć pokrywę zaworów bo niestety odma jest na niej wbudowana
Widzisz opowiadasz coś co zapewne nie widziałeś tylko ci ktoś powiedział. To wymiana praktycznie całości była co mówisz. Poza tym mówią na to uszczelniacze a to są tak naprawdę tulejki metalowe. Do tego siedzi to wszystko w tulei z mosiądzu. Wirnik też ma os stalową. Jako takich uszczelek tam nigdzie nie ma.
Powiedz mi jeszcze że dostałeś nowa obudowę zewnętrzna tego korasa?
Przekierowanie