Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: problem z otworzeniem drzwi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam problem z otworzeniem drugich drzwi po prawej stronie (nie obok kierowcy). Drzwi są zamknięte centralnym zamkiem który się w tych drzwiach popsuł. Zdjąłem tapicerkę drzwi ale kompletnie nie wiem jak do tego się dobrać. Może ktoś podpowie.
A grotem kluczyka bezpośrednio we wkładce.
to są tylne drzwi, tam nie ma wkładki
Witam! jeżeli szyby są elektryczne trzeba zdemontować uchwyt (rękojeść), odkręcić dwie śruby (główki 10),wysunąć boczek do góry, odczepić linkę klamki, pociągając za linkę odblokować zamek - jeżeli nie była włączona blokada dziecięca drzwi powinny się otworzyć jeśli była to klamką zewnętrzną...
Ale boczek jest już ściągnięty. Za jaką niby linkę miałby pociągnąć? Albo drucikami, szpilorkami otworzyć drzwi albo otwierając drzwi przednie dobrać się przy słupku środkowym do kabli i tam w odpowiednie kable podać napięcie by zamek otworzył się.
ja piszę o lince klamki wewnętrznej - (układ mechaniczny działa bez elektrycznego) no chyba że linka jest wyrwana z zamka...ostatnio miałem ten problem - skorodowały styki silnika centralnego zamka
Siłownik jest uszkodzony. Wypiąłem wtyczkę z siłownika i napięcia się pojawiają a sam siłownik nie działa. Nie ma pomysłów jak to zrobić. Może ktoś jeszcze coś wymyśli.
No ale chyba tak jak pisze krokodyl nawet jak Aku padnie to da rade za linkę od środka otworzyć drzwi, przynajmniej u mnie. Chyba z jest ta blokada dziecięca, ale to i tak powinno dać radę się otworzyć od zewnątrz.
Jak zamek zaryglowany to ciąganie za linki. Nic nie da. Co to za ryglowanie by było gdyby ktoś wybił szybę i od wewnątrz już drzwi mógł otworzyć.
Szlifierka, wycinasz od środka z poszycia drzwi kawałek blachy, aby dostać się do zamka, widzisz zamek. teraz tniesz precyzyjnie zamek przy samych śrubach, 3 szt. I tak będzie ten zamek do wymiany. Po otwarciu migomacik, zaspawasz wycięty otwór, podkład, sylikon bezoctowy i farba spray. Tapicerka drzwi przykryje naprawę.
Stron: 1 2
Przekierowanie