Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: SHARAN PO NAPRAWIE- Pasek nie idzie po rolce alternatora?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
Ostatnio dałem auto do naprawy.
Wymieniono mi aluminiowy korpus od alternatora, czyli tzw. podstawkę-uchwyt.
Kupiona używka z olx, nr OE zgodne z poprzednimi.
W komplecie była na korpusie orginalna rolka i napinacz.
Kupiłem nowe a mechanik założył te dokupione.
Oddał mi auto, ale zgłupiałem...

Pasek nie idzie całą szerokością po rolce...
Tylko w 60% po rolce, a reszta luzem, efektem cały napinacz się trzęsie.
Nowa rolka już po kilku dniach jeżdżenia znów piszczy...

Że były święta, to jestem teraz umówiony z reklamacją na poprawkę, gdyż mu powiedziałem, że tak nie ma prawa być założone...
Twierdzi że nie ma pojęcia dlaczego pasek nie idzie symetrycznie po rolce. I że tego nie ma jak regulować...
Każe mi przynieść stary korpus, i stary napinacz...
Że będzie przekładał i porównywał, bo on nie ma pojęcia, jak to teraz zsynchronizować, aby pasek szedł w równej lini po rolce.

Bardzo Was proszę, podpowiedzcie co mu mówić? I jak naprawić i wyregulować pasek względem rolki?
Pasek musi całą szerokością być na rolce napinacza. Były przypadki, że jak spadnie lub zerwie się pasek alternatora to może go wciągnąć na kole pasowym silnika pod pasek rozrządu i wtedy katastrofa. Załatw temat jak najszybciej. Może ta podstawa co kupiłeś jest krzywa po jakimś dzwonie, lub jest wadliwy napinacz.
Zrób fotkę bo miałem przypadki ze rolka alternatora się przesuwała na łożyskowaniu i był taki efekt.
[Obrazek: z9AFVeRo_t.jpg]

[Obrazek: z9AFVeRo_t.jpg]
Jak wszystko chodzi, to drgania na napinaczu są wyjątkowo widoczne.
Po przejechaniu tak ok. 70km już słychać "pisk". Prawdopodobnie na rolce która jest dana nowa INA.
Napinacz też był dany INA.

Mechanik dzisiaj dzwonił, że już pozamawiał nowy napinacz i rolkę.
Twierdzi że nie ma pojęcia dlaczego rolka nie jest w symetrii z resztą "zestawu"?
Wmawia mi że to ta nowa podstawa-uchwyt alternatora, może mieć różnicę.
Dlatego dam mu również starą część do porównania.

Lecz, moim zdaniem to nie to. Bo nr. OE był ten sam. Prędzej to różnica w długości "palucha trzymającego rolkę".
Paluch jest dany od tej nowej podstawki, bo poprzedni był już zmasakrowany.
Poza tym chyba musi byc jakaś regulacja?
Napinacz musi być ugięty przy blokowaniu lub nieumiejętnym zakładaniu paska...
Załóż stary napinacz i będziesz wszystko wiedział, to tylko 3 śrubki.
Coś tu masz namieszane. Z tego co widać to rozwiązaniem może być założenie sprzęgła alternatora bez odsadzenia.Jeśli dobrze widzę bo to zdjęcie to też takie jakbys nie miał czy poświecić Sad. Ta podstawa to może miała taki sam numer ale może ostatnia literka się nie zgadzała i z tąd takie krzaki. Napinacz widać że siedzi na swoim miejscu także podstawa,alternator.sprzęgiełko. Tu bym szukał.
Bogos, jak możesz to proszę rozwiń myśl z tym założeniem sprzęgła bez odsadzenia?
Jutro na 10 zawożę auto temu "mechanikowi" co to mi tak spaprał.
I on mówi że nie ma zielonego pojęcia "jak to sie stało", że tak mi oddał Wink
Muszę mu coś "zakminić" do jego pustej makówki...
On widzi tylko możliwe różnice, wynikłe za sprawą napinacza...
Lecz co tu miał by zmieniać napinacz? że pół paska lata poza rolką?



(18-04-2023 18:41)Bogos napisał(a): [ -> ]Coś tu masz namieszane. Z tego co widać to rozwiązaniem może być założenie sprzęgła alternatora bez odsadzenia.Jeśli dobrze widzę bo to zdjęcie to też takie jakbys nie miał czy poświecić Sad. Ta podstawa to może miała taki sam numer ale może ostatnia literka się nie zgadzała i z tąd takie krzaki. Napinacz widać że siedzi na swoim miejscu także podstawa,alternator.sprzęgiełko. Tu bym szukał.
Co jest ze tak powiem nie po drodze śmigania tego paska? Koło pasowe na wale jest powiedzmy pozycja prawidłową. Pozostałe elementy są okej tylko ta rolka od napinacza czy alternator też nie jest prawidłowo. Może ktoś nie z tej strony tego ramienia napinacza(nazwę go pręta) przykręcił ta rolkę. Czyli ta rolka powinna być od drugiej strony?
(19-04-2023 22:23)wesol napisał(a): [ -> ]Może ktoś nie z tej strony tego ramienia napinacza(nazwę go pręta) przykręcił ta rolkę. Czyli ta rolka powinna być od drugiej strony?
Jeśli jest tak jak mówisz to mechanik "kozak" heheheheBig GrinBig Grin
Ciężko zobaczyć na tym zdjęciu nawet po której stronie ten pasek jest przesuniętyHuh
Słabe te zdiecia. Można by zrobić je nieco lepsze. Raz że z oddali i z bliska to i z jakimś oświetleniem.
Stron: 1 2
Przekierowanie