Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: mam problem z odpaleniem sharana
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

andrzej46

Mam problem, w czasie jazdy zapaliły mi się kontrolki ABS i poduszki, w czasie jazdy spadły obroty, po wyłączeniu silnika nie mogę go odpalić. Proszę o porady Wink
Jeśli koledzy z forum mają coś więcej powiedzieć, to chyba pasowałoby napisać coś więcej a aucie - przynamjmniej jaki to silnik. Ja się nie znam, ale podpiął bym go pod komputer. No i koniecznie coś więcej, co to znaczy "nie mogęodpalić": rozrusznik kręci / nie kręci / kręci, ale słabo, jakieś kontroli na tablicy się palą...itp.

andrzej46

silnik tdi 110kw disel r.2000 jak przekręcam kluczyk w statyjce to jest takie styknięcie na rozruszniku kontrolki wszystkie gasną a w czasie jazdy wyłączylo sie radio i włączyło się spowrotem narazie wziełem akumulator do ładowania
(17-10-2010 15:25)andrzej46 napisał(a): [ -> ]narazie wziełem akumulator do ładowania
dobre posunięcie Wink
(17-10-2010 15:25)andrzej46 napisał(a): [ -> ]silnik tdi 110kw disel r.2000 jak przekręcam kluczyk w statyjce to jest takie styknięcie na rozruszniku kontrolki wszystkie gasną a w czasie jazdy wyłączylo sie radio i włączyło się spowrotem narazie wziełem akumulator do ładowania

co masz za silnik ze masz 150 KM ?
po 1 . aku naładuj
po 2 . alternator niema ladowania albo ma za małe
Zerknij pod siodło od strony kierowcy czy nie masz tam wilgotno ,myslę że modół komfortu dostał wilgoci i wariuje ,ewentualnie mogły stuki posniedzieć ,podobne cuda dzieją się w passatach B5 .
Znajomy jak zacoł sprawdzać modół to została jemu cała wiązka w ręku wszystkie ,luty były do poprawy.
Witam
Ja też sprawdziłbym po naładowaniu akumulatora czy alternator ładuje.
Sprawdź jeszcze czy przewody dochodzące do akumulatora, alternatora i rozrusznika mają dobry styk - brak śniedzi i zabrudzeń.

pozdrawiam
No i jak andrzej46 ? Odpaliłeś ?
Przekierowanie