Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan 2.0i przełącznik termiczny przed pompką nagrzewnicy, za co odpowiada?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Jak w temacie. Mam takie 3 czujniki w obiegu wody i jeden w chłodnicy, 3 przewodowy termik

Wszystko rozumiem oprócz tego jednego czujnika/przełącznika 7M3919369

Niby czujnik a jak zamówiłem to sie okazało że termik.

CO on włącza? Tę malutką pompkę po wyłączeniu silnika?

Poza tym mam jeszcze 2 inne czujniki, Jeśli są one odczytywane przez kompa to chyba powinna być możliwość podejrzeć ich wskazania temperatury.
Jeden wychodzi z bloku gdzie rozdziela się na chłodnice, nagrzewnice, zbiorniczek wyrównawczy itd. Wyświetla te temperaturę chyba wszędzie.
1; 4; 11 bloków pomiarowych

Kolejny jest na wężu nagrzewnicy przedniej. Podejrzewam że ten byłby do podglądu w opcji menu [Klimatyzacja]

Nr czujników
1H0 959 481B
06A 919 501 A
Akurat ten czujnik 7M3919369 w SGA diesel do 2010 r, jest odpowiedzialny za włączanie dogrzewacza płynu, popularna nazwa webasto. temperatura jego załączenia to, poniżej +10 st C.
Witaj,

dzięki za info

Ja u siebie nie mam dogrzewacza płynu, ale zauważyłem że ta pompka nagrzewnicy faktycznie nazywa się pompką webasto

Czy w takim razie ten wyłącznik jest u mnie zbędny? Kable do niego idą normalnie...
Ta pompka ma wspomagać obieg płynu, wiem że w dieslu jest sterowana w centralnej elektryce / przy lewym kolanie/ przekaźnikiem czasowym 430, lub zwykłym 100. Nie spotkałem się z tą pompką z twoją wersją silnika i takim dziwnym jej sterowaniem, za pomocą tego czujnika.
Przekierowanie