Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jaki ściągacz do sworznia wahacza ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, jaki byłby dobry ściągacz do sworzni wahacza w sharanie ? Rozstaw jest 35mm a wszystkie ściągacze na allegro mają rozstaw szczęki tylko do ok 22mm. Czy jest coś odpowiedniego do Sharana ? Niestety próby wybicia młotkiem nie powiodły się.
Jak młotem nie poszło to i ściągaczem nie pójdzie.
Tak duży młotek musi pójśćSmile tylko uderzasz w wahacz a nie w sworzeńSmile + jakąś długa brecha i druga osoba żeby stała na niej i ciągnęła wahacz w dół i musi pójść.
Waliłem w wahacz od góry i od dołu w śrubę sworznia odkręcając wcześniej dwie mniejsze śruby jak już wahacz wisiał, ale najprawdopodobniej mam za mały młotek żeby go wybić dlatego pytałem też o ściągacz.
Stukaj w wahacz od boku nie od góry czy dołu. Młotek to tak minimum pół kilowy ale lepszy 1kg.
(26-07-2022 17:25)wesol napisał(a): [ -> ]Stukaj w wahacz od boku nie od góry czy dołu. Młotek to tak minimum pół kilowy ale lepszy 1kg.

Dziękuję za poradę, od boku nie stukałem więc kusi mnie żeby znowu spróbować, mam młotek dokładnie 685g to trochę mały, ale mówisz że od boku powinno wyskoczyć ? Zaczynam zabawę z mechaniką i jeszcze nie wszystko ogarniam, ale daje to dużo satysfakcji. Jak na razie udało mi się z powodzeniem wymienić łączniki stabilizatora Smile
Walnie w śrubę nic nie da. On jest na stożku. Uderzasz w miejsce gdzie wchodzi ten trzpień sworznia w wahacz z przodu. Najlepiej jak masz drugą osobę która w tym samym czasie naciska na wahacz wtedy bez problemu wyskoczy. Gdzie na YT jest filmik stary mechanik vs młody i tak jest pokazane jak ściąga się sworzeń bez ściągaczaSmile
Dziękuję, załatwiłem większy młotek 1kg i będę próbował.
Trzeba walić nie w sworzeń, ani śrubę, tylko z boku w to jarzmo co siedzi w nim stożek, oczywiście brechą ciśniesz, aby przy bocznym uderzeniu wyskoczył.
Przekierowanie