Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z elektryka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WITAM PJAWIL MI SIE PROBLEM NATOMIAST PRZESTALY MI DZIALAC KIERUNKI, WYCIERACZKI DZIALAJA TYLKO NA NAJWYZSZYM BIEGU,OSWIETLENIE WNETRZA NIE DZIALA,PODGRZEWANIE SZYBY I CENTRALNY ZAMEK.
CZY TO MOZE BYC MODUL KOMFORTU I CZY MOGL SIE ON POPSUC PRZEZ "XENONY" CHINSKIE KTORE WRZUCILEM OKOLO 2 MIESIECY TEMU?
PROSZE O POMOC
DZIEKUJE
najpierw to popraw ten post bo ani czytać sie nie daje i do tego jeszcze krzyczysz.
Jak juz to zrobisz to sprawdz bezpieczniki, kabloteke, wtyczki odepnij i wepnij ponownie od wszytskiego co sie tylko nawinie.
nie wiem czemu mialbym krzyczec no ale niech bedzie.przepraszam juz nie bede.Wink
zaczalem od wyrzucenia tych chinskich "xenonow" i ledow z drzwi ktore juz dawno sie popalily i nie swieca.narazie wszystko dziala(odlaczony akumulator przy demontazu)

probowalem sprawdzic vagiem 4.9 modul komfortu ale mnie nie laczy.
szukalem tego modulu pod siedzeniami i nic-moze slabo szukalem.
zapomnialem dodac wczesniej ze za kazdym razem jak sie wczesniej to dzialo to pomagalo odlaczenie akumulatora.ale nie na dlugo.
dzwonilem do paru "specow" i kazdy mowil ze to modul komfortu.ale jakby padl calkowicie to nawet odlaczenie aku by mu nie pomoglo-tak mi sie wydaje.
mam nadzieje ze bedzie juz wszystko ok.
pojezdze to zobacze.
dziekuje za zainteresowanie.
dam znac czy sie poprawilo czy znowu pojawil sie problem
jakbyś troszke poszperał na forum to znalazłbyś info ze modul komfortu w poliftach jest za skrzynka bezpiecznikow a raczje w nia wkomponowany- na jej tyle.
Zasady netykiety internetowej mowia ze pisanie z caps lockiem to krzyczenie. To tez na internecie jest.
A ja mam takie pytanie czy moduł komfortu mógłby przestać działać poprzez lekkie uderzenie od strony pasażera ?
i bez uderzenia potrafi sie wykrzaczyć. Moglo sie cos obluzowac( wtyczka) lub podwiesic przekaznik itp sprawy.
Wtyczki wszystkie sprawdzone bezpieczniki także przekaźnik wymieniony na nowy a jak kierunkowskazów nie ma tak nie ma ani wycieraczek. Czy to oznacza że muszę wszystkie kable sprawdzić??
Miałem też problem z kierunkami trzeba było rozebrać tą puszkę (moduł komfortu przekaźnik jest w lutowany na stałe) pomaga ponowne wlutowanie u mnie pomogło lub wymiana całej kasety nie są już takie drogie od 80 do 200 zł
zapomniałem dodać ze ta puszka już wstępuje od modelu 1998 r w górę
odpukac po wyjeciu chinskich "xenonow" , gownianych ledow i po skasowaniu wszystkich bledow jakie tylko znalazlem jest OK.
takze mam nadzieje ze moj modol nie padl i bedzie juz wszystko dobrze.
pozdrowienia
Przekierowanie