Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Czujnik prędkości jazdy ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Stanąłem przed takim problemem. Padła mi 6 biegowa skrzynia biegów FUX wiec zmieniłem na inną od 2,0 TDI o symbolu KKG. Fizycznie pasowała jak należy. Problem polega na tym że ta nowa skrzynia nie ma czujnika prędkości jazdy w skrzyni i nie mam jak podłączyć u siebie tej prędkości w 1,9 TDI AUY z 2002.
Co najciekawsze w ETCE pokazuje że FUX już nie ma czujnika prędkości w skrzyni a korpusy FUX i KKG są identyczne.
Samochód mam z końca 2002r a rok modelowy już 2003. W ETCE w 2002 roku nie występuje jeszcze FUX - więc wydaje i się że był to jakiś eksperyment na tej skrzyni z czujnikiem.
Z tego co udało mi się namierzyć to Sharany które nie mają czujnika w skrzyni czerpią sygnał z ABS.
Czy wie ktoś może coświęcej, jak tam się podłączyć, pod jakie piny itp. lub inne propozycje.

taicho

Powiem tak mam podobny problem mam sharana 2001 rok z silnikiem 1,9 tdi auy wraz z zarypistym automatem tiptronic który dwa razy w roku wchłonął po 4 tysie zł i dalej meczy wiec wpadłem na pomysł zmiany, przeróbki na manual wszystko przebiegło cacy tylko skrzynia jest z 2005 roku i nie działa mi prędkościomierz ustaliłem ze czujnik o nr 1h0919149b jest czujnikiem do tej skrzyni walczę teraz z podłączeniem napisze o rezultatach.
z czujnika ABS najpewniej sygnał idzie do centralki a stamtąd zapisywany jest w ECU stąd często nieduże różnice miedzy przebiegiem z ECU a Przebiegiem z szafy z ecu jest podany z czujnika ABS a na szafie zależny od opon które różnie są starte czasem są innego rozmiaru itd.
Gdybam -Najszybciej trzeba by przeprogramować aby na szafie prędkość była brana z ABS a nie ze skrzyni , nie wiem czy nie trzeba by zmienić wtedy na inny model licznika.
Przekierowanie