Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: sharan 1.9 ayu problem z biegami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam
mam taki problem ze dzwignia lewarka nie wraca do swojej pozycji, w biegi trzeba celowac i ciezko wrzucic 1 i wsteczny, jedynka jakby nie dociagala dzwignia, trzeba ja stuknac w bok wtedy wchodzi, jak sie wybierak na skrzyni docisnie wtedy wskakuje tak jakby ten plasticzek byl wyrobiony, albo gdy docisne to ramie metalowe pod drazkiem zmiany biegow
Jeżeli wyrobioną jest ta plastikowa panewka to można to kupić w ASO za jakieś grosze, ale ona nie jest raczej powodem tego że lewarek nie wraca na swojej miejsce.
To ramię dokręcone jest do reszty wybieraka nakrętką 13.Spróbuj to dokręcić.
Może być też problem na linkach do skrzyni, trzeba sprawdzić czy pancerze są wpięte w uchwyty. Długość cięgieł nie była regulowana?
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu dlatego podkleję się do tego. Otóż od pewnego czasu mam problem z lewarkiem skrzyni biegów który nie dość że chodzi bardzo ciężko to jeszcze przestał wracać w pozycję neutralną jak robił to kiedyś. Nagrałem filmik jak to mniej więcej wygląda. Pod samym lewarkiem wszystko wygląda ok więc czy to może być wina wybieraka?
https://youtube.com/shorts/m-xDtxvWhIM?feature=share
Ja bym sprawdził linki i żalal je wd-40 + olej jakiś później. Obstawiam że już się przycieraja i dlatego to nie pracuje tak jak powinno.
Ja linki w swoich autach zawsze mam przesmarowane dość dobrze. Jak kupiłem Sharana to gałka była zatarta i linki także. Oleju lałem przez 2 tygodnie zanim zaczęło to jaka chodzić. A tak już normalnie to chyba po roku.
może glupie pytanie ale jak i gdzie lać ten olej lub wd-40 ?
W linki od strony skrzyni biegów.
Dzięki, zobaczymy z czasem czy coś się zmieni.
Stron: 1 2
Przekierowanie