Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Praca wentylatorów po wyłączeniu silnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

To jest moja pierwsza jesień z Alhambrą 7N. W ostatnich dniach temperatura spadała poniżej 4 C i zauważyłem że włącza się dogrzewacz. Jednego razu po zgaszeniu silnika wentylatory pracowały jeszcze przez około 3min. Czy to jest normalne?
Pewnie DPF się dopalał a ty mu przerwałeśCool
(14-11-2021 16:10)kolkus napisał(a): [ -> ]Witam

To jest moja pierwsza jesień z Alhambrą 7N. W ostatnich dniach temperatura spadała poniżej 4 C i zauważyłem że włącza się dogrzewacz. Jednego razu po zgaszeniu silnika wentylatory pracowały jeszcze przez około 3min. Czy to jest normalne?

Tak to normalne, przecież jak działa dogrzewacz to spalane jest paliwo więc jest jakaś temperatura nad którą trzeba zapanować po wyłączeniu silnika.
Dogrzewacz chodzi na pełnej mocy do osiągnięcia około 75 stopni. Powyżej przechodzi na połowę mocy i przy 85 się wyłącza całkowicie. Wiatraki jeśli miałyby się włączyć od przegrzania silnika to temperatura płynu chłodzącego musiałaby wynosić ponad 105 stopni. O tej porze roku jest to niemożliwe. Wiatraki albo się włączają bo dpf się wypala lub chce się wypalić i silnik chodzi na dopalaniu cały czas z jakiegoś powodu albo moduł wiatraków się zrypal i wtedy też mogą chodzić cały czas.
No i zawsze można liczyć na kolegów co poprawią i dokładnie wytłumaczą Big Grin
Przekierowanie