Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 1.9tdi AUY problem z mocą na niskich obrotach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, to mój pierwszy post na forum więc witam grupę.

W mojej Alhambrze od zakupy tj. 2 miesiące borykamy się z problemem braku mocy w zakresie 0-1800 obr. Pod górkę z jedynki właściwie nie da się ruszyć. Po przekroczeniu 1800 obr turbo pięknie podaje i auto jedzie jak powinno. Turbina jest regenerowana 10kkm temu, sprzeglo ok, korekty na wtrysk ach w normie. Przepływomierz sprawdziłem za pomocą diody, po wpięciu w 4 i 5 pin auto odzyskuje moc na dole, wjeżdża pod górkę bez problemu. Ale nie wkręca się później na obroty i nie ma mocy na górze. Zakupiłem używana "rzekomo sprawna" Używke z identycznymi numerami i po podłączeniu było jeszcze gorzej, auto totalnie zamulone dodatkowo słabiej wchodził na obroty na górze i startował od około 2200 obr. Czy miałem pecha i zwyczajnie należy kupić nowa oryginalna przeplywke czy problem leży gdzie indziej? Z góry dzięki za odp
Widać że nie wiesz do czego służy przepływomierz. Kupujesz coś na pale zamiast zalogować auto i tyle.
Identyczne numery czyli jakie ?
Numery 0280217121

Sprawdziłem wszystko, turbo podaje od zera, sztanga chodzi w pełnym zakresie. Technicznie wszystko wygląda ok.
Ja jednak proszę o logi dynamiczne 003 008 011 na 5 biegu.
No widzisz a powinien być 0281002757 numer OE VW 038 906 461C
Przerabiałem temat bardzo dogłębnie i w hurtowniach części mają błędne dane co do wyszukiwania po numerze VIN
Tez miałem ten problem ( i kilku kolegów) auto nie chciało startować dopiero po chwili rakieta.
Dodatkowo sprawdziłbym map sensor
Sprawdziłem w katalogach VW Twój numer jest do silników 90 km ANU AHU i 110 km AFN AVG
Przekierowanie