Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana gum stabilizatora przod
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio przy temp. na zewnątrz 8-9 stopni zaczęło mi coś trzeszczeć przy przejeżdżaniu progów zwalniających. Miałem kiedyś coś takiego w Golf IV i to były gumy na stabilizatorze. W tego co się dowiedziałem w ASO to w Sharanie 2 same gumy nie występują a cały stabilizator to koszt ponad 900zl. Pytanie czy może jednak ktoś wymieniał same gumy na jakieś inne?
sa osobne gumy. co oni tam pitolą
A masz może nr części?
Nr. części nikt ci nie poda bo same gumy w aso nie występują, zresztą jak sam sprawdziłeś ,ale są zamienniki
Znalazłem coś takiego. Będzie pasować? https://2407.pl/febest-brand/tuleja-stab...-14537375/
Pytanie jeszcze czy sama wymiana jest jakaś skomplikowana? Odkręcam obejmę zdejmuje stara gumę,zakładam nowa i obejmę i koniec?
Trochę gimnastyki rękoma i dasz rade, pomierz przed zamówieniem swoje gumy a w szczególności średnice drążka (są też z poliuretanu jak coś)
To jeszcze pytanie czy np gumy z Sharana 1 podejdą. Czy obejma się czymś różni, albo drążek jest innej średnicy. Bo wtedy szło by kupić oryginał i założyć. Czy za dużo kombinuje?
kombinujesz. masz dobrac gumy o odpowiedniej srednicy i tyle.
Pomiezylem drążek i niby jest 23 mam, ale widzę że gumy są dwa rozmiary 21 i 23 mam. Te 23 są w całości i teraz pytanie czy jak kupię takie to będzie ciężko to przecisnąć prze stabilizator na miejsce mocowania? Nie mam kanału więc muszę robić na ziemi na lewarku. Chyba że ktoś wie jaki powinien być rozmiar?
Przetniesz gumę i będzie ok.
Przekierowanie