Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jaki kod aktywuje domykanie szyb przy zamykaniu pilotem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Cześć,

może mi ktoś powiedzieć o ile zwiększyć liczbę kodu w module komfortu aby aktywować domykanie okien przy zamykaniu pilotem samochodu?

Chodzi o Seat Alhambra 2.0 lift 2009
Dodam ze aktualnie dziala to tak ze jak otwieram pilotem drzwi i ponownie nacisne przycisk otwierania to otwiera mi okna.

teraz potrzebuje w druga strone bo jak zamkne drzwi to nie zamyka okien ????????
wydaje mi sie ze nie ma takiej opcji. ale zapisz sobie to co masz i proboj.
W tym modelu auta, jako auto rodzinne, producent ze względów bezpieczeństwa, nie dopuścił w kodowaniu, do domykania szyb z kluczyka.
Faktycznie ta opcja jest zablokowana od 2006 r ( przepisy unijne) można otworzyć nie da się zamknąć. Ale jest na to sposób udało mi się przekodować zamykanie. Tyle ze nie da się VCDSem, ogólnie vcds jest przereklamowany ;-)
vcds jest do diagnostyki generalnie a nie do zmian w oprogramowaniu a zwalszcza gdzie trzeba sam wsad zmieniac.
Ale kodowania softwarowe dopuszcza i obsługuje. Krótkie i długie.
Jednak nie jest to program serwisowy jak VAS do tego faktyczne bardzo mu daleko. Z tym diagnozowaniem tez bym nie przesadzał. Za wiele nie pokazuje zdążają się przekłamania. Właściwie to potrafi tyle co stary VW Tool
(17-09-2021 00:42)kalamb napisał(a): [ -> ]Faktycznie ta opcja jest zablokowana od 2006 r ( przepisy unijne) można otworzyć nie da się zamknąć. Ale jest na to sposób udało mi się przekodować zamykanie. Tyle ze nie da się VCDSem, ogólnie vcds jest przereklamowany ;-)

Cxyli jak zrobiles?
edycja epromu. zawsze mozna dana kosc wylutowac (tu nie trzeba oczewiscie) wsad odczytac i jesli kozc jest wielokrotnego zapisu zapisac zmiany. program pod dosem i odczyt i zapis.

vcds jest niejako programem do naprawy aut. czyli namierzenie usterki, naprawa i kontrola. jak wezmiesz czysty nowy ecm silnika to vcdsem go nie zaprogramujesz bo po pierwsze teraz juz jest calkiem inaczej ale tr, eba wprowadzic np nr vin, przebieg, wszystko to co auto posiada z wyposazenia no i mape sterujaca prace silnika.
Ok, widze ze to kombinowanie.
Dokladam w takim razie modul domykania tak jak zrobilem w galaxy.

Dzieki za info
Stron: 1 2
Przekierowanie