Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Pilne, awaria. Napinacz alternatora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Proszę o pomoc, jestem w Szklarskiej Porębie, zmierzam do miejscowości Boguszów-Gorce. Spadł mi pasek wielorowkowy z napinacza alternatora. Potrzebuję pomocy w naprawie lub wskazania gdzie w najbliższej okolicy mógłbym się udać do mechanika. Nie jestem z tych stron. Nie mam ładowania, jadę na akumulatorze. Proszę o wiadomości sms lub kontakt telefoniczny 504338605. Nie mam narzędzi.
Pasek na miejscu. Ale napinacz jest w kiepskim stanie, skacze po pasku. Pasek też do wymiany.
Ciężko wymienić ten napinacz? Jakieś konkretne narzędzia.
Od razu jaki pasek i napinacz kupić?
Przepraszam, że to napiszę... Proszę o instrukcję wymiany bo nie wiem czy tu jakiś mechanik jest. Jaki to może być koszt?
Ford Galaxy 1,9 TDI, 115 km. Rok 2000 po lifcie.
raczej sprzegielko alternatora stoi na dębowo. to powoduje ze napinacz skacze. nawet potrafi urwac pasek. napinacz trzyma sie na trzy srubki osemki czyli na klucz 13.
Ciężko to wymienić? Całość się wymienia czy jak? Jak bym zorganizował klucze ... To może bym wrócił lub chociaż nowy pasek bo do domu mam 750 kilometrów...
rolke zeby odkrecic z alternatora to trzeba miec taki specjalny klucz, nasadkę. ale na aucie idzie to zrobic. ale mozesz sprobowac zalizyc drugi pasek i dojechac do domu. nawet kup jak cos dwa paski i klucz 17 plaski i sam wymienisz pasek na drodze.
A klucz 17 do czego? Do odciągania napinacza?
Czyli tu nie jest winien napinacz tylko sprzegiełko alternatora?
tak do odciagniecia napinacza. ale doczłapać sie do domu powinieneś. no napinacz jak sie rusza to chyba robi swoją robote czyli napina co nie. jakby stal na debowo to by był zepsuty, zatarty.
Wesol, pomóż mi namierzyć dobry pasek.
https://allegro.pl/oferta/pasek-wielorow...0113327420
Nie wiem czy jest odpowiedni. Znalazłem w forum że długość ma mieć 1195 mm .
jesli mnie pamiec nie myli to tak to powinna być taka dlugosc w tych 1.9 tdi. 6dpk1195 oznacza ze 6 rowkowy podwojny czyli dwustronny pk pasek klinowy czyli wielorowkowy i dlugosc 1195 mm.
Stron: 1 2
Przekierowanie