Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zaślepką na wybieraku biegów przy skrzyni
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich.
Mam pytanie co znajduje się pod czarną zaślepką i jeżeli jest tam kalamitka do smaru to jakiego użyć.
Z góry dziękuję za odpowiedź.[attachment=7917]
na skrzyni taki czarny kapturek?
to jest odpowietrznik. nic nie szarp za to bo tam żadnej kalamitki nie zastaniesz.
Borykam się z problem zgrzytania przy zmianie biegów z 1na 2 i 2 na 3 w kierunku odwrotnym i w innych kompinacja jest ok, wymieniono olej wszystko co dało się wymienić przy skrzyni czyli te elementy plastikowe, mocowanie linek, poczym zrobiono adaptację linek, przy lewarku w kabinie nie ma luzów, skasowano luz na łożysku za pomocą dystansu pod tą czarną klapka z boku skrzyni, nic nie pomogło szukam jakiegoś rozwiązania.
Myślę, że to mogą być synchronizatory. Dobry mechanik powinien organoleptycznie sprawdzić.
Nie wiem czy to synchronizatory, problem nie jest powtarzany, jeżeli jeżdżę tak że powoli zmieniam biegi to jest ok najgorzej jest jak chcę zjechać szybko ze skrzyżowania to wtedy na pewno zgrzytania mam również wrażenie że zimą jest gorzej.
czyli synchronizatory. a na wybieraku przesmarowales to lozysko i caky ten mechanizm? bo ludzue to idioci i myja silniki woda i wala wodę gdzie sie da. pod ta gumową taka harmonijka jest golen wybieraka i tam tez warto zapodac pare kropli oleju. Tak nawiasem mowiac to tez przyczyna moze byc problem ze sorzeglem.
To łożysko na wybieraku to w którym miejscu, zastanawiam się nad prze smarowaniem walka przy łóżku sprzęgła tylko nie wiem czy da się tam dostać bez zdejmowania skrzyni biegów.
bez zdejmowania skrzyni nic tam. nie zrobisz. ale to nie ma nic do tych objawów. tarcza ma chodzic po walku w sensie sie przesuwać. lozysko wyciskowe na wysprzegliku nie dotyka do walka skrzyni.

wybierak masz od gory co jest mechanizm zmiany ruchu linek na ruch obrotowy wybieraka i jego wysywanie i wsuwanie. od gory widac wszystko.
A co sądzisz o tym temacie https://youtu.be/OsODU9txFoE w książce naprawiam sam jest wzmianka o tym że źle odpowietrzony sprzęgło może powodować zgrzewanie.
odpowietrzenie to rzecz podstawowa. pisakem już pare razy ze samemu mozna to zrobic bardzo prosto. kupujesz wezyka tak z 1.5- 2 metry i laczysz odpowietrznik sprzegla z odpowietrznikiem dowolnego hamulca w kole. luzujesz odpowietrzniki i pompujesz padalami. wiecej pedalem hamulca jak sprzegla.
Stron: 1 2
Przekierowanie