Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: wymiana kompleksowa zest. sprzegla (2.0TDI/BRT)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam szanowne grono. W ramach projektu renowacji mojej staruszki Alhambry (2007, 2.0 TDI 140km) przymierzam sie do wymiany kompletu sprzegla z dwumasa. Poniewaz nie znalazlem odpowiedniego watku, postanowilem takowy zalozyc. Gdyby juz taki istnial, prosze o przeniesienie tresci tego watku jako posta i o informacje.

Wiec tak: znalazlem komplet SACHSA o numerze producenta SACHS 2290 601 005, w ktorego sklad wchodzi tarcza i docisk sprzegla, koło dwumasowe, wysprzęglik oraz zestaw śrub. Profilaktycznie chcialbym takze powymieniac wszystko co ma przy takiej operacji sens, tak zeby miec spokoj na jakis czas. W zwiazku z tym mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie o pomoc w sporzadzeniu listy zakupow/wymiany wraz z poleceniami:
- uszczelnienie walu korbowego >> jaki producent, moze ktos poleci konkretna oferte?
- poduszka zawieszenia silnika >> jaki producent, moze ktos poleci konkretna oferte?
- co jeszcze polecacie?

No i jesszcze pytanie laika, czy przy tym sprzegle jest lozysko oporowe, czy jest ono po prostu czescia wysprzeglika?

Z gory dziekuje za podpowiedzi.
nikt cos podpowie?
Wszystko jest takie samo jak w 1.9 tdi też na pompowtryskach. Brt to rozwiercony 1.9 plus DPF i parę innych bzdetow. Sprzęgło, skrzynia taka sama. We wszystkich sga wysprzeglik był razem z łożyskiem.
Witam! Pytanie - czy w tym silniku BRT z 6 stopniową skrzynią biegów jest wysprzęglik hydrauliczny centralny czy siłownik jest na zewnątrz. Pojazd jest już w warsztacie i nie mogę sprawdzić?
zaden sharan, gakaxy alhambra nie mial zewnetrznego tylko wewnatrz dzwona skrzyni silownik/wysprzeglik centralny. jeden typ dla aut od 1996 do 2000 i takze jeden typ minimalnie sie rozniacy dla tych od 2000 do 2010.
Witam! Wesol potwierdzam wysprzęglik centralny - w/g informacji mechanika rozleciał się.... przebieg 285 kkm. O kosztach (dwumas, sprzęgło....1000km podwoziówka) lepiej nie mówić... gdyby tak wymienić jako planowany remont przy 250kkm to przynajmniej podwoziówka by nie kosztowała, a ile straconego czasu związanego z awarią!
Przekierowanie