Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Opony letnie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Czeka mnie wymiana opon letnich 225/50 r17 (Continental contiseal, leciwych już) w związku z tym zastanawiam się czy nie lepiej kupić koło dojazdowe i zestaw naprawczy 7N0601703 oraz opony zwykłe (nie myślę nawet o chińskich wynalazkach) nie samouszczelniające się. Jakie opony posiadacie godne polecenia?
Pozdrawiam
witam,
Też mnie czeka niedługo wymiana i chyba pójdę w tym kierunku:
Nexen N Blue HD Plus 215/60 R16.
Opony mają bardzo pozytywne opnie.

pozdrawiam
Jeszcze zerknij na Imperiale. Też nie są złe a cenowo dość atrakcyjne. Niby jakieś tam duńskie czy ciort się jakie ale gumuarze mówią że to chinol. Opona mocno wspierana przez Oponeo. Aktualnie w touranie testuje wielosezony imperiala.
Zastanawiam się nad: hankook ventus prime3 k125, uniroyal rainsport 5, dunlop bluresponse ewentualnie Vredestein Ultrac Satin
A jak wyszło to testowanie imperiali i których bo wielosezonowe są dwa typy: All Season i Ecodriver. Mam czwarty rok ten drugi typ i dobrze się sprawdza, ale jak zobaczyłem cenę od jakiegoś czasu to zdębiałem - w klasie premium.
Od maja testuję letnie Imperiale Ecosport 2 225/50 R17, były wtedy na oponeo coś ok. 220 zł. Na codzień jeżdżę dość spokojnie (od czasu do czasu zdarzy się dynamiczniejsza jazda) i jestem z tych opon zadowolony. Przy lipcowych upałach Alhambra nie miała tendencji do pływania w zakrętach. Na expresówce podczas ulewy przy wjechaniu z prędkością ok 110 km/h na taflę wody nadal czułem kontrolę nad autem więc wodę odbierają nieźle. Dziś podczas deszczu też dość mocne hamowanie -bez problemu. Co do poziomu hałasu nie wypowiem się bo cały poprzedni rok przejeździłem na oponach zimowych, także nie mam porównania. Podsumowując - extra stosunek jakości do ceny. Przy moim użytkowaniu, kupując zimówki, również zdecyduję się na te Chińczyki.
tez póki co nic zlego nie powiem. przy takim moim jezdzeniu po parenascie tys rocznie to umnie opony starzeją sie a nie ze sie wycierają. przejde chyba calkiem na wielosezonowe.
Niedawno wymieniałem opony. Na Imperial Ecodriver 4S 215/55/16 przejechałem ponad 80 tys km. Myślałem o takich samych. Niestety 4S już nie produkują a seria 5S i All Season zmieniły drastycznie cenę i parametry.
O ile 4S miały index oporów toczenia C to nowe serie mają E czyli znacznie gorzej co przekłada się na wyższe spalanie. I dla mnie najważniejszy parametr głośność poprzednie 4S 68 dB a nowe 71 dB różnica bardzo duża
Ostatecznie wybrałem Nokian Seasonproof z indeksem oporów toczenia C i przyczepności B głośność 69 dB za cenę niższą od Imperiali.
nokiany sa bardzo dobre tylko bywaja mpim zdaniem za bardzo miekkie. szybko sie wycierają przez to.
Imperiale tez miękkie a wytrzymały 5 lat
Stron: 1 2
Przekierowanie