Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Bi-xenon w Sharanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam takie pytanko
oryginalnie nie mam zamontowanych ksenonów ale wymyśliłem żeby wstawić soczewki biksenonowe do moich lamp. (wiem że to nie jest zgodne z prawem i że tam nie ma homologacji na ksenony) i czy jest możliwość zaprogramowania modułu aby po włączeniu świateł był zrobiony test regulacji(góra-dół i powrót na właściwą pozycję). Myślałem żeby pominąć czujniki samo-poziomowania i regulować światła z kabiny jak jest aktualnie.
ale jaki moduł chcesz programować?? Regulacja swiatem przy zwyklych lamapach odbywa sie poprzez pokretełko ktore jest spiete kablami z tymi silniczkami w lampach. Nie ma nic po drodze na kablach. Krecąc pokretłem zmieniasz opór i daje to sygnał do silniczka i on juz obiera pozycje wzgledem tego oporu. Moim zdaniem zabieg ten jest bezcelowy bo tak czy siak kazdy policjant czy diagnosta sie połapie ze to nie ori juz nie chodzi o lampe ze jest inna niz powinna być ale o samą konstrukcje tego calego ustrojstwa. W razie wypadku dostajesz od 5 do 15 lat kratek.
po napisaniu postu myslalem jeszcze zeby zamontowac xenony oryginalne ale np wymienic soczewke na bixenon. no chyba ze oryginalne soczewki daja duzo swiatla.

co do tego autotestu to chcialem tak zrobic poniewaz diagnosta sprawdza przy xenonach czy to dziala

a jak sa montowane ori xenony to jest jeszcze jakis modul? pomijajac przetwornice i czujniki samopoziomowania.
powiem szczerze ze nie zaglebialem sie dokladnie jak to jest w shariku ale zazwyczaj jest tak z eprzetwornice maja uklad poziomowania w sobie. Czyli ciagnie sie kable do czujnikow na zawieszeniu( wahaczach). Czasami jedna przetwornica jest tzw masterem i ona ma ta elektronike w sobie. Wtedy tez idzie sie polaczyc np vagiem i zrobic korekte wysokosci swiateł czy chocby sprawdzenie poprawnsci dzialania.
Ja mam ori xenon i łącze się vagiem w celu kalibracji (np. ustawienie poziomu zerowego) więc coś jest. Czy jest sens mieć BI to nie wiem. Długie świecą nie najgorzej.
pomyślimy zobaczymy Big Grin
aktualnie zbieram pomysły na lato Smile
wiedz tym że razem z ksenonami musisz mieć Spriskiwacze reflektorów inaczej przeglądu nie przejdzie.
Każde auto oryginalnie wyposażone w Ksenony fabrycznie ma spryskiwacze.
o tym to wiem ale dzięki za odpowiedz.
no tak tylko to następny koszt przy zakładaniu ksenonów.
no tak bo w tym przypadku to trzeba wymienic zderzak zeby to ladnie wygladalo
Stron: 1 2 3
Przekierowanie