Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Pilot do ogrzewania postojowego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Mam VW Sharana diesla z 2006 z fabrycznie zamontowanym ogrzewaniem postojowym. Uruchamia się je przez przycisk nad lusterkiem wstecznym. Słyszałem, że można ogrzewanie uruchomić zdalnie pilotem (którego nie posiadam). Czy w tym celu wystarczy kupić sam pilot za około 100 zł, czy też trzeba jakiś sterownik za 500 zł?
A co będzie odbierało ten sygnal od pilota ? Radio?
Jak sprawdzić czy mam zamontowany moduł zdalnego sterowania ogrzewaniem postojowym? Jeśli jest, to dokupię do niego pilota. Jeśli nie ma, to kupię na allegro przekaźnik z pilotem za 100 zł.
Nie masz w twoim modelu auta fabrycznie zamontowanego radiowego sterowania ogrzewaniem postojowym, więc trzeba dołożyć i podpiąć centralkę z pilotem. Możesz kupić taką najzwyklejszą do sterowania stałego, typu włącz - wyłacz, lub najlepiej czasową, w której możesz ustawić włączenie pilotem grzania piecyka na określony czas, np. 20-30 min z automatycznym wyłączaniem.
Tak z ciekawości - czy VW w jakiś modelach fabrycznie montował Telestart? Czy to zawsze było dodatkowo montowane w serwisach?

W którym miejscu podpina się wspomniany Telestart?

Czy zamiast Telestartu za 500 zł mogę użyć takiego zdalnego sterowania za 100 zł - https://allegro.pl/oferta/zdalne-wlaczan...9676504376 ?
Zamontowałem dzisiaj pilot i odbiornik z allegro. Podpiąłem się do przewodów za włącznikiem ogrzewania w okolicy lusterka wstecznego. Działa, ale mam drobny problem - gdy zdalnie włączę ogrzewanie i zostawię pilot w domu, to nie mam jak później wyłączyć ogrzewania postojowego w samochodzie. Po prostu będzie pracowało aż minie czas zaprogramowany w kupionym odbiorniku.

Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać? Nie chcę nosić pilota ze sobą. Jak zamontuję prosty wyłącznik na przewodzie zasilającym odbiornik zdalnego sterowania, to z kolei będę musiał pamiętać aby po powrocie do domu z powrotem przełączyć włącznik, żeby następnego dnia odpalić ogrzewanie pilotem.
Brak czasu, poczekaj do niedzieli.... a jak ci się tak bardzo spieszy to zadzwoń w godz. 9-17.
(01-12-2020 21:34)necik napisał(a): [ -> ]Zamontowałem dzisiaj pilot i odbiornik z allegro. Podpiąłem się do przewodów za włącznikiem ogrzewania w okolicy lusterka wstecznego. Działa, ale mam drobny problem - gdy zdalnie włączę ogrzewanie i zostawię pilot w domu, to nie mam jak później wyłączyć ogrzewania postojowego w samochodzie. Po prostu będzie pracowało aż minie czas zaprogramowany w kupionym odbiorniku.

Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać? Nie chcę nosić pilota ze sobą. Jak zamontuję prosty wyłącznik na przewodzie zasilającym odbiornik zdalnego sterowania, to z kolei będę musiał pamiętać aby po powrocie do domu z powrotem przełączyć włącznik, żeby następnego dnia odpalić ogrzewanie pilotem.
Przy dołożonym pilocie wyłączasz piec tym czym wcześniej załączyłeś, dopinasz tego pilota do kluczy auta i po kłopocie. Możesz tez dokupić drugi pilot....
Przekierowanie