Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Fabryczne światła do jazdy w dzień
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Poszukuje schematu elektrycznego owych świateł opartych na przekaźniku 200 w VW Sharan FL I
Nie potrzebujesz przekaźnika. Zasilanie świateł weź z pinu 3 włącznika świateł. Jest to pin TFL - światła do jazdy w dzień. Jest tam 12V po kluczyku, które znika jak przełączysz na postojowe lub mijania.
To akurat wiem, chce jednak przejrzeć schemat fabryczny bo nie mam zamiaru rozładowywać akumulatora
Chodzi o to?
[Obrazek: Przeka-nik-wiate-do-jazdy-w-dzie-Sharan.jpg]
wrzucanie plików
J90 - przekaźnik włączania świateł do jazdy w dzień
Wszystko wskazuje na to ze o to chodzi ;-)
Jest tylko problem bo gdy próbowałem dokleić ten fragment do mojego schematu aby „złapać” całość okazuje się ze nie zgadzają się odnośniki do innych stron.
Witaj.
Co konkretnie chcesz z tymi światłami zrobić? Jak chcesz żeby świeciły się same światła mijania jako dzienne to wystarczy zmostkować 1 pin w kostce od włącznika świateł.Wink
Chce tak jak w oryginale. Koleś już to proponował. Mostkujac dwa piny na wtyczce włącznika świateł uzyskujemy zaświecenie świateł mijania po przekręceniu tylko stacyjki. Nie wiem czy kalamb nie chce czasem uzyskać poprostu wersji rozszerzonej a mianowicie świateł mijania dopiero po odpaleniu czy też np spuszczeniu hamulca ręcznego co jest nieco lepsza wersją takiego automatu. Przyjeżdża do mnie taki kolega alhambra i ma światła automatyczne aczkolwiek nawet nie sprawdzałem jak zrobione. Denerwujący jest fakt że podpinamy kompa to mijania świeca chyba że przełączę na pozycyjne. Troszkę to denerwujące jest.
Jeśli silnik już uruchomiony to nie ma problemu gorzej jak jest to wersja która zapala światła po kluczyku. To denerwuje akumulator ;-)
Puść jeszcze kabelek od hamulca ręcznego że zgaszenie kontrolki załączy dopiero światła. Ewentualnie pod kontrolkę od ciśnienia oleju- to rozwiązanie z opla. Kontrolka zgaśnie jak odpalisz auto to światła zaświecą.
Już mam to rozpracowane ;-) przekaźnik 200, cztery kabelki, podstawka przekaźnika, cała robota w obrębie kabiny ;-)
Dziękuje koledze koleś za pomoc :-)
Przekierowanie