Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Tiptronic błąd 17947 ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nie, numer Vag, jest dużymi cyframi np. Na sterowniku
Nie mam już jak dzisiaj zaglądnąć, ale mam jeszcze ten 22906032AR MOTRONIC ME7.1
0005 Jak to nie ten to jutro to ogarnę, dziękuję.
Ok. A jeszcze jedno. Czy dobrze rozumiem, ze dopisek w pierwszym poście dotyczy jakiegoś tuningu? Bo jeśli tak to problem może wynikać z kiepskiej jego jakości.
Nie, adhd to choroba współistniejącaSmile
Ok. Ja jednak upatruję uszkodzenie rzeczonego sterownika jako przyczynę problemów. Ewentualnie nieprawidłowe kodowanie.
A jest jakaś podstawa tego twierdzenia?
Dość drogo cenią sobie te sterowniki, kupić i okaże się że to nie to, przykro by było.
Po pierwsze czy w automacie jest pedał sprzęgła? I czujnik tegoż F 36? Nie ale jest w wersji manualnej. A sterownik zachowuje się jakby był zakodowany na wersje manualną choć kodowanie, które podałeś o ile dobrze pamietam dotyczy skrzyni automatycznej. Czyli czegoś nie realizuje zgodnie z ustawieniami. Chyba, ze poprzednik coś namieszał. Nastepne pytanie od kiedy masz auto i czy zawsze tak było czy wydarzyło się to w trakcie użytkowania? Czy to jedyny błąd czy tez są inne albo w innych sterownikach? Czy ten błąd na pewno jest w sterowniku silnika czy w ABS?
Przydałaby się dokładna diagnoza VAG będzie więcej wiadomo. Nawiasem jeśli mówisz, ze dużo sobie liczą to sprawdź ile dałbyś za fabrycznie nowy ;-) ale ostatecznie przecież możesz dalej jeździć z surowym jajkiem pod pedałem ;-)
A i sprawdź dokładnie kodowanie sterownika silnika bo tego które podawałeś nie byłeś pewny poprzednio. I prosiłem o podanie programu którym się łączysz z samochodem.
Od razu zaznaczam, ze jeśli chodzi o kodowanie to w przypadku gdy producentem sterownika jest Bosch jest opcja samodzielnej zmiany kodowania gdyby zaistniała taka potrzeba ale bywaly tez zakładane sterowniki Simos/Siemens i w takim przypadku tylko specjalista może tego dokonać
Witam, bardzo dobra diagnoza, kontaktowałem się z poprzednim właścicielem, który twierdzi że świecił się check i jakiś mechanior coś tam w sterowniku pogrzebał no i check zgasł. Na chwilę obecną kolega nie może się zalogować do niego, nie wiem gdzie znaleźć jak to zrobić. Ja używam VAG-COM-VCDS ale jestem zielony w tej kwestii a kolega ma jakiś program serwisowy. Auto mam od dwóch tygodni, ale mam jeszcze na stanie Forda Galaxy.
Stron: 1 2
Przekierowanie