Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: skoki obrotów przy wysprzęglaniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam mam problem ponieważ jak wysprzęglam bieg obroty silnika spadają poniżej 800 - 700 obrotów powodując wrażenie przygaszania auta (raz nawet zgasł) a następnie wracają do swoich 900 obr. i silnik zachwuje się wzorowo. Nie wiem co jest a robi się to lekko denerwujące! Proszę o pomoc!!!
Jaki masz silnik benzyna + gaz czy klekota?
Cudowny 2.8 vr6 z instalacją gaz sekwencja stag 300.
Nie wiem czy znalazłem rozwiązanie, ale pomogło, mianowicie poszukałem w necie i natknąłem sie na podobne objawy które były związane z padniętym przepływomierzem, odpiąłem wtyczkę od przepływki i pomogło jak ręką odjął, przy wysprzęglaniu obroty spadają do swoich 900 obrotów i jest wszystko wporządku. Tylko nasówa się kolejne pytanie czy rzeczywiście pogła pójść przepływka?
W Omedze B przepływke przez 4 lata dwa razy zmianiałem ,też w gazie była.
Tylko że raz to mi przepływka się rozpadła po strzale w filtr powietrza.
Tu na szczęście jest sekwencja także strzału nie powinno być, ale podejżewam, że jednak przepływka mi padła, pewność uzyskam po podłączeniu do kompa.

PITERCEDYNIA

mam auto z silnikiem 1,8 t i podobny problem komputer nie pokazuje żadnych błedów a silnik po wysprzegleniu warjuje .

subratri

lambda do wymiany. Odpioles przeplywke to i nie wszystko dziala. Przeplywka to jedno z tych rzeczy ktore sie nie psuja tutaj. kto wie czy nie jedyna.
Miałem ten problem u siebie - po odpytaniu brak błędów, czasem wywalało że jakiś "wyłącznik sprzęgła" ?? nie wnikałem - 63 zł w serwisie i wymieniłem, i przygazówki przy zmianie się skończyły. Co do obrotów - z tego co wiem VR6 wolne obroty ma pomiędzy 620 a 780, i takie są u mnie, i wtedy to silniczysko mruczy idealnie. Niestety po otruciu gazem czasem lubią wzrastać do 850-950, i wtedy wywala mi błąd o jakiś za wysokich obrotach na biegu jałowym. Dużo się poprawiło po wizycie na hamowni i poprawie programu w sterowniku gazu, jednak mniemamy z kolegą że głównym problemem nie-idealnych wolnych okazał się sposób umieszczenia wtrysków gazu - są w pewnej odległości od kolektora, chwilowo brak koncepcji co z tym dalej zrobić, jak coś wymyślimy to dam znać.
Przekierowanie