Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Automatyczne wycieraczki przestały działać
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć

Z dnia na dzień przestały działać u mnie automatyczne wycieraczki.
Zaczęły działać jak w aucie bez czujnika deszczu, tj. na pierwszym biegu chodzą cały czas mimo, że szyba jest sucha.
Światła automatyczne działają.
Bezpiecznik 22 sprawdzony i jest OK.

Macie jakieś pomysły?
(10-07-2020 23:58)MarkoWlkp napisał(a): [ -> ]Macie jakieś pomysły?
Tak,
scan błędów VCDSem I wtedy pogadamy
Hej
Jest błąd 01520.
Światła automatyczne działają, takze zakładam, ze wiązka OK.
Czy kojarzycie jaki bezpiecznik sprawdzić. Jej dobrze pamietam, to gdzieś znalazłem, że za czujnik odpowiedziały był bezpiecznik w kabinie nr 22. U mnie był dobry, ale może są jeszcze jakieś?

Pzdr i z góry dzięki!
(19-07-2020 23:52)MarkoWlkp napisał(a): [ -> ]Hej
Jest błąd 01520.
to też tak oszczędnie odpowiadam :
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01520

P.S. Czujnik zasila tylko bezpiecznik SC 22
No może faktycznie się nie rozpisałem, ale jest dokładnie tak jak podlinkowałeś z Ross-Tech :-)

Przyznam, że patrząc na możliwe przyczyny jestem trochę zagubiony:
- bezpiecznik OK,
- wiązki nie sprawdzałem (będzie trzeba), ale to też pewnie nie to, bo przecież światła automatyczne działają,
- złe kodowanie odpada bo nic nie było grzebane, a przestało działać z dnia na dzień....
Wiązka -3 kabelki marne szanse , tym bardziej , że działa czujnik zmierzchu . A działa ?
Ale kodowanie warto przejrzeć . RLS jest podpięty jako sterownik slave pod BCM-a. Można by mu zadać największą czułość na deszcz i zobaczyć . W najgorszym wypadku podmienić RLS-a
Ja tak mam z kamerą Lane Assist . Huhbłędów niet a działa jakoś kulawo Confused
Jestem bardzo ciekaw czy to czujnik jest uszkodzony. Dlatego, że RLS z Sharana włożyłem do Skody Rapid i czujnik światła działa a deszczu nie. I teraz nie wiem czy błędem był wybór czujnika z 7N czy może jest on uszkodzony.
Na razie Rapid wrócił do Niemiec ale przyjedzie w sierpniu.
A czy jest możliwe, że czujnik zmierzchu jest zakodowany, a automatyczne wycieraczki już nie? Będę wdzięczny za podpowiedź jak to sprawdzić.
Dzięki!
Przekierowanie