Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: webasto mokre załaczanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Czy webasto mokre (mam sterownik 1533) odpali teraz w tem +- 25-30 stopni. Jeżeli przycisnę świeczkę na sterowniku odpala nadmuch na klimatroniku HI i tylko dmucha powietrze takie jak temp na zewnątrz. Nie ma zadnego innego symbolu tylko świeczka na wyświetlaczu.
Sharan 2005 AUY
Powinno odpali zawsze jeśli temperatura płynu jest poniżej 75 st C. W twoim roczniku auta siedzi bardzo awaryjny piec, dogrzewacz D5ZF i masz pewnie dołożoną instalację ogrzewania postojowego z zegarkiem jajko, 1533.
Zadzwoń do mnie to ci naprawimy ten piecyk. Jakie błędy masz w tym dogrzewaczu, adres 18.
Dzięki za odpowiedź.
Auto było sprawdzone kompem ale na Delphi i Wurth i nie było żadnych błędów. Nie wiem za bardzo gdzie szukać danych tych co podałeś może jakiś opis czego szukać to sprawdzę jeszcze raz wartości. A teraz przyjemniejsza sprawa jaki jest koszt naprawy takiego piecyka??
Adres 18, ogrzewanie.
Sprawdzisz podłączając VAG-a lub VCDS-a.Inne nie gadają z dogrzewaczami .
Pewnikiem masz kolego uwalony sterownik w piecyku, i tak jak Stefano pisał-wal do niego ,on to zrobi,przerobi i będzie działać .Miałem ten sam problem i po wizycie u niego w zimie mam ciepełko w aucie.Polecam .Zadzwoń do niego ,pogadaj i będziesz miał jasność co i jak .
Podłączyłem DELPHI i tak :

parametry systemu 1:
czujnik płomieni --30 C
nagrzewnica niezależna/czuj. temp. czynnika chłodzącego --29 C
czujnik przegrzania --30 C

parametr 2
zegar wstępnego ustawienia nagrzewnicy dodat. --wł
czujnik temp. panującej na zewnątrz sam. -- wyłączony

parametr 3
dmuchawa powietrza do spalania -- wyłączony
pompa dozowania -- wyłączony
Stan wentylatora w układzie nawiewu --wyłączony

parametr 4
pompa obiegu --nie ma nic

parametr 5
kod identyfikacji sterownika --HEIZG. B/D5W
nr wersji --001

Chyba rzeczywiście będę musiał podjechać do kogoś z VAG iem lib VCDS em.

albo od razu wymontowywać piec i dzwonić do Stefano
Podłącz pod kompa z VAG-iem i po zczytaniu błędów dzwoń do Stefanka .Powie co dalej z tym fantem zrobić .
Z tej zabawki czym jest to delphi to tak można się jedynie domyślać co tam pokazuje i co chodzi. Ani wsparcia ani objaśnień ani nic.
Vag com czy vcds tez zbytnią „otwartością” nie grzeszy ;-) chcesz konkretnego wsparcia i podpowiedzi i objaśnień? Zapraszam do vas/odis
Witam

sprawdziłem błędy VAGiem i:

Control Module Part Number: 7M3 815 071 B

Component and/or Version: HEIZG. B/D5W
Software Coding:
Work Shop Code:
2 Znalezione:

65535 - Internal Control Module Memory Error
00-00 - -

65535 - Shareware Version. To Decode all DTCs
00-00 - Please Register/Activate

Readiness: N/A
Stron: 1 2
Przekierowanie