Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zakładanie modułu DRL (doświetlanie zakrętów)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.

Chciałbym założyć sobie modół DRL doświetlanie zakrętów w VW Sharan 18T 2007r.
Modół który chce założyć to AM.010.13.4 firmy Lepard

link do produktu wersja 4

[Obrazek: 9dd73a5f4a1db85629abbcbd2e27]

Chciałbym prosić was o pomoc w jaki najlepszy sposób można to podłączyć i gdzie najlepiej taki moduł umieścić. Wydaje mi się że większość kabli znajdę we wnęce gdzie mieści się przełącznik świateł. Tylko pytanie czy znajdę tam większość potrzebnych kabli do przyłączenia. Np gdzie znajdę przewód od sygnału prędkości auta.

[Obrazek: vws.jpg]
[Obrazek: am.jpg]

Prosił bym bardzo o informacje gdzie mógłbym znaleźne schemat lub opis przełącznika świateł. Czyli który pin czy który kolor kabelka jest od czego.

Aktualnie mam taka konfiguracje ze po przekręceniu zapłonu zapalają mi sie światła mijana. Zapewne jest to spowodowane tym że w przełączniku swiateł jest tak to podłączone. Co mnie trochę wkurza bo jak chce w nocy mieć zgaszone świat przy zapalonym silniku to tak nie mogę.

W każdym razie proszę o pomoc jak najlepiej podłączyć taki moduł. Myślałem też aby zainstalować sobie w dyskretnym miejscu mały wyłącznik pozwalający wyłączyć cały moduł, tak aby mi np nie zapalał świateł dziennych kiedy tego nie chce.
Co do świateł po kluczyku to zapewne masz fabryczne i jeśli tak to nie jest ta opcja podłączona w wyłączniku tylko przez przekaźnik nr. 200. Zapalają się tylko światła mijania czy tył tez?
Spróbuje po południu opisać Ci piny wtyczki wyłącznika świateł
(02-06-2020 12:25)kalamb napisał(a): [ -> ]Zapalają się tylko światła mijania czy tył tez?

Zapalaja sie swiatła mijania i pozycyjne czyli z tyłu też.

A przekaznik 200 to gdzie to jest i jak to obejsc jak by co?
Napisz emaila wyślę obrazki jak się tam dostać a przekaźnik po prostu wyciągasz i powinno być po problemie
Wielkie dzięki za instrukcje dojścia do przekaźników. Jeszcze tylko pytanko jak podłączyć resztę.
Co do reszty to przeglądając opisy tego Teojego urządzenia to mam nieodparte wrażenie ze chcesz zainstalować częściowo to samo co już masz ;-)
A i masz PW
Z opisu urządzenia wynika, ze do funkcji świateł dziennych wykorzystywane są te same halogeny które mają doświetlać zakręty. Według polskiego prawa to niezgodne z przepisami
Co by nie było to nie wolno halogenów używać do jazdy dziennej bo takowej homologacji nie posiadają. To tak jakby na drogowych jeździł. Nie jest od tego to nie wolno i tyle. Nie wolno samemu zmieniać przeznaczenia oświetlenia zewnętrznego.
Ok. Rozumiem was jeżeli chodzi o przepisy z tym że pytałem jak to podłączyć a nie czy to legalne. Ja chcę rozłączyć światła mijania które się zapalają z zapłonem a dodać oświetlenie LED homologowane jako światła dzienne. Zamiast do halogenów podłączyć do nich. Doświetlanie będzie doświetlaniem a opcja doświetlania dojścia do domu Home leave tą opcją. Dlatego proszę o pomoc w tym kierunku a nie prawnym
Podepne się pod temat. Jestem nowym posiadaczem Sharana 1.9 TDI 115km z 2000r.
Czy jest sens zakładania nowych halogenów i dokładania tego ów modułu. Czy może jest jakaś opcja żeby to zrobić z poziomu komputera? Tak jak np.domykanie okien?
Z góry dzięki za wskazówki i szerokiej drogi ????
Stron: 1 2
Przekierowanie