Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: ABS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Problem mam z abs w sharanie mk1. Na liczniku świeci się kontrolka ABS i hamulca na czerwono.
Komputer nie łączy się z ABS, wyskakuje błąd komunikacji.
Wszystkie bezpieczniki w kabinie sprawdzone i są dobre.
Panowie w czym problem?
Błąd komunikacji to bardzo ogólny komunikat. Program diagnostyczny zazwyczaj podaje więcej szczegółów.
Prawdopodobne uszkodzenie sterownika pompy ABS albo problemy w jej instalacji elektrycznej.
Komputer nie umie się połączyć z ABS. Bez problemu łączy się z silnikiem ale z ABS nie idzie. Odłączałem nawet radio bo dokładane ale nic nie pomogło.

A panowie może ktoś doradzić jeszcze jak wygląda temat wymiany pompy ABS.
Bo po zmontowaniu akumulatora, osłon jak za bardzo niema tam miejsca.
Witam pojawił mi się taki problem podczas jazdy przy hamowaniu zaczoł mi drgać pedał hamulca i słychać było szorowanie -chrobotanie chyba w prawym kole wieczorem zdjąłem koło zacisk i tarcze wszystko przeczyściłem , zrobiłem kułko w koło domu i było OK na drugi dzień po przejechaniu ok 10 km znowu chrobotanie i drganie pedału .Po jakimś czasie zapaliła się kontrolka ABS i problem zniknął i tak się powtarza przy palącej się kontrolce jest OK jak zgaśnie pedał drży .Komp pokazuje prawy czujnik ABS czy on może być przyczyną .
Pozdrawiam
Tak albo czujnik albo kabloteka do niego. Koronka raczej nie siada tak często.
Przekierowanie