Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z postojowkami i kierunkowskazami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Mam problem ze swoją Alą od pewnego czasu. Otóż chodzi o światła postojowe oraz kierunkowskazy po prawej stronie tzn od pasażera. Czasami te światła działają a czasami nie, to samo tyczy się kontrolki na desce od kierunków. Jeśli nie działa to nie równomiernie zapala się kontrolka kierunkowskazów. Jak uderzę z wyczuciem w reflektor przedni to postojowka zapala się ale po zgłaszaniu i odpaleniu auta niestety problem wraca. Ktoś ma jakieś rady?

Tyczy się to przodu, bocznych kierunków oraz tylnej lampy.
(28-04-2020 11:57)Posiadacz napisał(a): [ -> ]Witajcie. Mam problem ze swoją Alą od pewnego czasu. Otóż chodzi o światła postojowe oraz kierunkowskazy po prawej stronie tzn od pasażera. Czasami te światła działają a czasami nie, to samo tyczy się kontrolki na desce od kierunków. Jeśli nie działa to nie równomiernie zapala się kontrolka kierunkowskazów. Jak uderzę z wyczuciem w reflektor przedni to postojowka zapala się ale po zgłaszaniu i odpaleniu auta niestety problem wraca. Ktoś ma jakieś rady?

Tyczy się to przodu, bocznych kierunków oraz tylnej lampy.

Zacznij od przeczyszczenia styków żarówek.
Do wyczyszczenia żarówki styki oprawek jak i punkty masowe oraz kabloteka
Ok, dziękuję za rady. Co macie na myśli pisząc kabloteka?
(29-04-2020 20:28)Posiadacz napisał(a): [ -> ]Ok, dziękuję za rady. Co macie na myśli pisząc kabloteka?

Wszystkie przewody i punkty sttku (kostki łączeniowe)
(30-04-2020 08:48)bialekmleko napisał(a): [ -> ]
(29-04-2020 20:28)Posiadacz napisał(a): [ -> ]Ok, dziękuję za rady. Co macie na myśli pisząc kabloteka?

Wszystkie przewody i punkty sttku (kostki łączeniowe)

Czy mogę prosić o wskazanie gdzie są te kostki, jakie przewody, gdzie one idą oraz jak się do nich dostać jeśli chodzi o te w drzwiach?
Drzwiami się nie przejmuj. Jeśli „stukanie” w lampe wywołuje reakcje to w pierwszej kolejności w tej okolicy należy szukać. Do lampy wchodzi kostka ( nie pamietam w tej chwili 6 lub 9 pionowa. Dostęp nie jest idealny ale da się ja wypiąć i sprawdzić stan styków ( zabrudzenie, patyna).
(30-04-2020 20:19)kalamb napisał(a): [ -> ]Drzwiami się nie przejmuj. Jeśli „stukanie” w lampe wywołuje reakcje to w pierwszej kolejności w tej okolicy należy szukać. Do lampy wchodzi kostka ( nie pamietam w tej chwili 6 lub 9 pionowa. Dostęp nie jest idealny ale da się ja wypiąć i sprawdzić stan styków ( zabrudzenie, patyna).

To, że coś się dzieje w przedniej lampie może mieć coś wspólnego z kierunkowskazem bocznym i tylnym a także tylną postojówką?
Z reguły problemy z dobrą masą generują dziwne zachowanie elektryki.
Brak dobre masy to „dobieranie” jej przez odbiorniki za pośrednictwem innych odbiorników o możliwie małym oporze.
No i cuda się dzieją bo prąd płynie nie tędy co powinien.
Sprawdzone żarówki, styki wszystko ok. Mam pęknięta gumę, w której idą przewody u góry na zgięciu przy klapie bagaznika. Czy tu może być problem?
Przekierowanie