Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Co sądzicie o silnikach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Myślę o zakupie drugiego auta i mam dylemat z jakim silnikiem wybrać 1,6 tdi czy 2,0 tdi oba vw może ktoś z wa użytkuje któryś i się podzieli opinią. Myślę o zakupie golfa dla żony i w rocznikach w których się rozglądam już nie ma 1,9 tdi.
Kultura pracy silnika CR jest o niebo lepsza. PD to już przeżytek. Nie ma w PD bylujania się pompek, twardej pracy. Wymiana paska rozrządu co 210 tys km i to nie jest mit tylko po takim przelocie pasek wygląda całkiem ładnie.
Początkowe 1.6 TDI mają czule wtryski i od contiego. Późniejsze czyli gdzieś od około 2012 roku wprowadzają wtryski i osprzęt Boscha. 2.0 wiadomo większą moc, trochę ciaśniej pod maską a i tak tam conieco pogrzebać to nie ma gdzie ręki włożyć. Wiadomo 16V robi swoje. Tak to fajne jednostki. Mam jeszcze jednego 1.9 TDI i drugiego 1.6 TDI.
Jak masz możliwość to polecam 2.0 TDI oczywiście CR
Miałem w Superbie II (dsg) 170 KM - przyjemność z jazdy oraz oszczędność.
Droższe są z wiadomych względów 2.0 ale to chyba żadna informacja. Tak samo jak to że więcej km mają nastukane. Tak dla informacji to 2.0 mają sprzęgło dwumasowe 240 mm a 1.6 miewają dwumas oraz jednomas ale tylko jak jest system SS i średnice tarczy 228 mm.

Lubię by auto miało troszkę mocy pod nogą tylko że świat się zmienia i od lipca już ma wejść zatrzymywanie prawka po przekroczeniu o 50 km/h poza miastem. Już nie ma gdzie śmigać za bardzo. Oczewiscie moc to nie tylko prędkość ale też zryw, przyspieszenie. Chyba wyrosłem. Bardzo sobie cenię mniejszą awaryjnosc, tanią eksploatację.
Przekierowanie