Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nakładki na słupki zewnętrzne - wymiana.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio zaparkowałem koło bliźniaczej alhambry i bardzo się zdziwiłem że czegoś brakuje w moim sharanie, w szczególności że wszystkie szyby mam przyciemnione i myślę że ładnie by to kontrastowało.

[Obrazek: sNoX4UU.jpg] [Obrazek: vqq7pAH.jpg]

Długo nie myśląc odpaliłem etkę i tak się prezentują słupki w piano black:

7N0837901D - lewo przód
7N0837902D - prawo przód

7N0839901D - słupek B lewy
7N0839902D - słupek B prawy

7N0839903C - słupek C lewy
7N0839904C - słupek C prawy

nakładki zakupione jako używki, więc wymagają małej polerki, zrobi się Wink

Zostaje kwestia demontażu starego i montażu nowego, ktoś już się do tego dobierał?
Ty to zrobisz z zamkniętymi oczami Wink szyby w dół, odchylasz uszczelkę i ukazują się wkręty
(11-04-2020 21:32)szczyku napisał(a): [ -> ], w szczególności że wszystkie szyby mam przyciemnione i
Ciekawe jak długo Big Grin. Moja Alhambra też ładnie się prezentowała ze wszystkimi ciemnymi szybami . Nie mart w się . Wreszcie na jakimś przeglądzie cię dopadną i zedrą przednie . Sad
Takie przepisy
W styczniu zrobiony TUV w DEKRA, czyli tam gdzie nie dają przeglądu za pierdoły, (nie chciał dać, bo halogen świecił lekko za wysoko, ale powiedziałem ze od razu z tym jade na warsztat i "podbił") nawet nie zauważyli ze szyby w folii Big Grin

Jak folia założona z głową, 30% na wszystkie, to efekty jak widać Tongue
No to tylko polerka zakupionych, bo stan ich lekko odbiega od moich wymagań i na auto.
Mnie upierdliwcy mierzyli przyrządem
nie pamietam ale suma przepuszalności z folii i z szyby atermicznej była za duża
Confused
Część nakładek już na aucie:

[Obrazek: J6UXWlO.jpg]

różnica kolosalna, oczywiście na plus Big Grin

Żeby wymienić nakładkę słupka B (tylną), niestety trzeba wyciągnąć/ luzować szybę. Konkretnie będę wiedział po weekendzie Tongue
No to jak już żeś się tak rozochocił to ciekawe czy "słupek A" z lusterkiem nie występuje też w wersji na wysoki połysk .Huh
Nie występuje Huh zostaje odklejenie folią. Już o tym myślałem, problem w tym, że tworzywo sztuczne zachodzi pod lusterko.
Wszystkie nakładki na miejscu Cool

[Obrazek: XDfe3yE.jpg]

jednak z tyłu nie trzeba wyciągać szyby, ale po ściągnięciu tapicerki drzwi przesuwanych, odkręceniu dwóch dolnych nakrętek mechanizmu szyby, poluzowaniu dwóch górnych nakrętek mechanizmu szyby i wyciągnięciu uszczelek.... szybą daje się manewrować (przód/tył, prawo/lewo) i robi się dostęp do ostatniej śrubki uwalniającej nakładkę słupka.

Dla mniej zręcznych polecam zaglądnąć w etke i zakupić nity z nakrętkami, jak wpadnie w drzwi... to przepadnie Tongue

Ogólnie mod na mega plus, bardzo poprawiający wygląd zewnętrzny auta.
Przekierowanie