Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wspomaganie układu kierowniczego a kontrolki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
Mam Sharana z 1996r 1.9TDI
Miałem ostatnio problem ze wspomaganiem, uciekał mi płyn gdy było go mniej pokazywała się kontrolka od ABSu i (!) - od hamulców?
Ktoś mi potem powiedział że ten samochód ma jeden system wspomagania hamulców i układu kierowniczego, no dobra i teraz do rzeczy.
Oddałem samochód do naprawy po czym po odebraniu, wspomaganie działa natomiast kontrolki od ABSu i hamulców nadal się świecą, sprawdziłem poziom płynu a "mechanik" jak widać nalał tego płynu praktycznie do pełna nie patrząc na wskaźnik, zadzowniłem do niego i powiedział że "troche może mu się przelało".. i że wspomaganie nie ma nic z tym wspólnego, powiedział również że wcześniej musiał to być przypadek z tymi kontrolkami.

Czy za wysoki poziom płynu wspomagania układu kierowniczego może wpływać na pojawianie się tych kontrolek? Wcześniej przed naprawą kiedy uzupełniałem płyn do prawidłowego poziomu kontrolki znikały, pozdrawiam i liczę na pomoc.

PS. macie może jakiś manual żeby udowodnić mu jego błąd?
Nie ma nic wspólnego jedno z drugim. Tu jest pompa ABS która ma na sobie elektronikę i możesz to nawet wstawić do kłada czy roweru i będzie działał bo to układ niezależny. Wspomaganie kiery to układ też osobny i do tego czysto mechaniczny bo praktycznie nie posiada żadnej elektryki.
To dlaczego pojawiała mi się kontrolka ABSu kiedy było mało płynu od wspomagania kierownicy?
Wesoł - może to taki związek z tymi kontrolkami jak pomiędzy kontrolką świec żarowych a uszkodzonym czujnikiem świateł stop? :-)

Jakby nie patrzeć, w skodzie a to też VAG (więc może w innych jest podobnie), migająca kontrolka świec żarowych oznacza uszkodzenie czujnika świateł stop. Weź i tu się domyśl nie czytając instrukcji :-)
Ale układ wspomagania kierownicy nie ma nawet jednego kabelka. To układ w 100 procentach mechaniczny.
W przedliftowym glaxy był chyba jakiś czujnik w zbiorniczku płynu a sygnalizowane było poprzez świecenie ABS i miganie ręcznego (albo coś w tym stylu) - taki majstersztyk aby użytkownik nie od razu wiedział co się dzieje :-)
Niech zajrzy i zda relacje czy jest tam coś na tym zbiorniczku.
Zajrzę jutro, ale czy będzie widoczny przez otwór Huh
Wkoło zbiorniczka zerknij.
Zbiorniczek jest u mnie dość mocno obudowany ale wsadzając kamerkę z lampą nie widać żadnych kabli ale naprawdę jest ciężki dostęp.

Czy możliwe że po prostu rozłączył się czujnik ABS albo uszkodził kabel? Ruszając od mechanika kontrolka trochę mrugała (niereguluranie) po czym zaświeciła się na stałe.
Stron: 1 2
Przekierowanie