Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wymiana klamki wewnętrznej lewy tył
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć!
Czy ktoś wie jak można wymienić klamkę wewnętrzną lewych tylnych drzwi przesuwnych? Z zewnątrz mogę otworzyć drzwi bez problemu, ale od wewnątrz klamka nie działa (i nie widać żeby na prowadnicy na dole przy otwieraniu ruszała się linka). Z tego co podejrzałem, to ta metalowa ośka co przechodzi przez klamkę nie obraca się przy otwieraniu klamką. Chciałbym to podmienić na nowe, ale nie wiem czy muszę rozbierać cały boczek i jak do tego w ogóle przysiąść.
Pozdrawiam
Wiutam

miałem podobnie. musisz odkręcić tapicerke,
u mnie w klamce wypadł metalowy trzpień, (ośka czy jak to inaczej nazwać) wystarczyło włożyć, plus dodałem trytke która blokuje wypadanie, i tak pare lat już jest ok

z tego co pamiętam to 2 śruby na dole tapicerki i śruba w klamce właśnie.

Pozdrawiam
Właśnie okazuje się, że u mnie wysunął się trzpień. Chciałem sprawdzić palcem demontując tylko plastik- osłonę klamki (z głośnikiem i przyciskiem) i wcisnąłem ten trzpień na miejsce, ale obawiam się, że problem wróci. Gdzie tą trytytkę zamontowałeś? Między klamką a obudową? Też bym chciał to jakoś zabezpieczyć żeby znów się nie zsunęło...
Witam

Musisz rozkrecić i tak zablokować trzepien żeby nie miał możliwości wypadnięcia
nie powiem szczegółów bo nie pamiętam

Pozdrawiam
Przekierowanie